Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dynamiczny dla usług

Student ✭ ✭ ✭

Witam, W kampanaich z zakupów google nie można reklamować usług- typu nieruchomości itd. Tylko produkty, które można wysłać pocztą. W jaki inny sposób można zrobić kampanię- aby wyświetlać użytkownikowi te produkty, które ostatnio oglądał? Zwykły remarketing nie daje takiej możliwości- aby wyświetlić dokładnie ten produkt, który ostatnio ktoś przeglądał. Słyszałam, że można jakoś to zrobić przez tagowanie ręczne- ale nie wiem jak dokładnie. Czy zna ktoś może sposób jak reklamować produkty na zasadzie remarketingu dynamicznego?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Remarketing dynamiczny dla usług

Wschodząca Gwiazda

Dla potomnych : musisz dodać dynamiczny tag remarketingowy - instrukcja tutaj  . Po do daniu tagu system rekomendacji produktu sam dobierze odpowiednie produkty, które będą się wyświetlały podczas remarketingu. Produkty są dobiera na podstawie ostatnio oglądanych produktów na stronie Emotikon: Szczęśliwy oraz na podstawie produktów rekomendowanych (więcej tutaj ).

Adam Grabowski

Student ✭ ✭ ✭

Czy dynamiczny tag remarketingowy nie odnosi się właśnie do tego, że trzeba mieć konto w centrum sprzedawcy google?

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Rozumiem, że chcesz zrobić ręcznie coś na zasadzie dynamicznego targetowania. Możesz wykorzystać do tego celu dodanie tagu remarketingowego z niestandarowymi parametrami. Np. dla biura nieruchomości otagujemy podstronę z mieszkaniami 3 pokojowymi

<script type="text/javascript">
var google_tag_params = {
typ: 'mieszkania',
pokoje: '3'
};
</script>

Parametry niestandardowe muszą być zakodownae w JOSON. Nie jest to trudne, ale ja jestem programistą. Przeczytaj więcej tutaj . Za pomocą niestandardowych parametów w tagach marketingowych możesz sobie otagować i serwisy ze sprzedażą nieruchomości  jak wyżej. Oczywiście parametry powinny być wstawiane dynamiczne (zadanie dla programisty serwisu). Lista remarketingowa na podstwie dodanych tagów pojawi się po paru dniach (musi zebrać jakiś ochotników na remarketing). Oczywiście do każdej grupy remarketingowej ustawiasz sobie odpowiednie reklamy, ale to już pewnie wiesz. 

Adam

Wschodząca Gwiazda
To zależy co chcesz robić. Kod remarketingowy można modyfikować na własne potrzeby, ale też nie trzeba. Remarkting możesz ustawiać również w ramach Google Analytics (pod warunkiem oczywiście, że strona jest dobrze przygotowana, np. "przyjazne url-e). I jeśli nie jest programistą jak Adam możesz obejść zmianę kodu i pobawić się segmentami i filtrami w Analytics. Np. bazując na przytoczonej stronie z nieruchomościami potargetować grupy względem tych mieszkań 3 pokojowych. Wyjdzie na to samo. Ale to już nie jest dynamiczny remarketing czyli pokazywanie użytkownikowi tylko tych ofert jakie przeglądał na stronie. To już raczej zwykły remarketing.

Dynamiczny remarketing działa w ramach centrum sprzedawcy. Dane o produktach zaciągane są z GMC, a dane o użytkownikach ze strony z odpowiednim kodem.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭