Obecnie 191 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing dla wielu krajów - jak najlepiej?

Student ✭ ✭

Mam taką sytuację: sklep internetowy jest w wielu wersjach językowych na różne kraje i otwiera się pod różnymi domenami. Każdy kraj ma oddzielną kampanię Adwords. Pytania: 

1 czy zrobienie oddzielnej kampanii remarketingowej dla każdego kraju to jedyna sensowna opcja (w sensie technicznym pytam, tzn stworzenie nowej pozycji "kampania")?  

2 czy lepiej zrobić to przez kody generowane w Adwords - czy może lepiej przez Analytics?

3 czy jeszcze na coś warto zwrócić uwagę?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Dot.: Remarketing dla wielu krajów - jak najlepiej?

Wschodząca Gwiazda
Kasia im bardziej rozbijesz kampanie, i im lepiej dopasujesz odbiorców tym lepiej.

1) Podział kampanii remarketingowiek na lokalizacje jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Skoro są różne domeny dedykowane na dany kraj to stąd, że są różni użytkownicy. Swoją drogą piszesz o sklepie internetowym - korzystasz z kampanii Schoppingowej i remarketingu dynamicznego?

2) Odnośnie kodu - dla mnie wygodniejszy jest Analytics i bazowanie na url-ach, ale póki co (choć już niedługo) np. RLSA nie zrobisz na kodach analytics wiec zawsze warto mieć alternatywę. Remarketingowy kod Adwords możesz podpiąć sobie pod całą witrynę + dodatkowo bazować na remarketingu z Analytics.

3) tak Emotikon: Szczęśliwy pamiętaj o cappingu przy kampanii remarketingowej, nie wrzucaj reklam na wszystkich odbiorców witryny tylko ich segmentuj (względem zainteresowań, wieku, kategorii na stronie, dokonanych zakupów, śr. wartości zakupu, itp), baw się żywotnością ciasteczek i przygotuj sobie strategię - to pomaga.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kasia I
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Kasia im bardziej rozbijesz kampanie, i im lepiej dopasujesz odbiorców tym lepiej.

1) Podział kampanii remarketingowiek na lokalizacje jest jak najbardziej dobrym pomysłem. Skoro są różne domeny dedykowane na dany kraj to stąd, że są różni użytkownicy. Swoją drogą piszesz o sklepie internetowym - korzystasz z kampanii Schoppingowej i remarketingu dynamicznego?

2) Odnośnie kodu - dla mnie wygodniejszy jest Analytics i bazowanie na url-ach, ale póki co (choć już niedługo) np. RLSA nie zrobisz na kodach analytics wiec zawsze warto mieć alternatywę. Remarketingowy kod Adwords możesz podpiąć sobie pod całą witrynę + dodatkowo bazować na remarketingu z Analytics.

3) tak Emotikon: Szczęśliwy pamiętaj o cappingu przy kampanii remarketingowej, nie wrzucaj reklam na wszystkich odbiorców witryny tylko ich segmentuj (względem zainteresowań, wieku, kategorii na stronie, dokonanych zakupów, śr. wartości zakupu, itp), baw się żywotnością ciasteczek i przygotuj sobie strategię - to pomaga.

Student ✭ ✭
O kampanii Schoppingowej myślę i prawdopodobnie będzie rozpoczęta, marketing dynamiczny raczej nie będzie stosowany ponieważ jest stosunkowo niewiele produktów, rzadko rotujących.

Wschodząca Gwiazda
W remarketingu dynamicznym nie tyle w ilość co jakość się się liczy. Zgodzę się Kasia z Tobą, że jakaś liczba produktów powinna być, ale z drugiej strony można bardziej strategicznie zagrać, i łapać np. osoby, które nie tylko oglądały produkt na sklepie, ale podjęły z nim interakcje czyli wrzuciły do koszyka lub do schowka, a potem go porzuciły.

Kwestia prześledzenia zachowania użytkowników na sklepie i pod to dopasowania remarketingu.

Ja pracowałam na kampanii schoppingowej i dynamicznym remarketingu z marką, która miała w ofercie 1 produkt. I kampania dawała radęEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
Rzeczywiście, racja. Jeszcze mam takie pytanie uzupełniające: ja te różne strony www mam na jednym koncie, a w Adwords generuje się jeden kod remarketingowy przecież tylko na całe konto... więc jeśli ktoś zostanie zarażony ciastkiem i wpisze się na listę - to na jednej liście będą ludzie z różnych stron o ile dobrze rozumiem. Jak zatem doprowadzić do pokazania polskiej reklamy temu, co był na polskiej stronie, a niemieckiej temu co był na niemieckiej...?
Czy zatem jedyną opcją jest remarketing przez Analytics? Lub stworzenie nowego konta/nowych kont? Po jednym na adres www?

Wschodząca Gwiazda
W Adwords możesz wygenerować kilka kodów remarketingowych. Z tym problemu nie ma, Ale jeśli myślisz o zwykłym remarketingu to lepiej będzie Ci bazować na tym w ramach Analytics bo tam możesz zdefiniować użytkowników względem kraju np. tylko z Polski.

Możesz też robić wykluczenia list czyli tworzysz dla np. 3 wersji językowych 3 osobne kody Adwords.
A przy uruchamianiu kampanii robisz wykluczenie czyli kierujesz np. na listę z wersji strony PL i wykluczasz tych co byli na COM i RU.

Student ✭
Jako ciekawostkę mogę Tobie podać, że w kampanii jaką prowadzę, kampanie sprzedażowe mają 30% udziału w konwersjach.