Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing bez ustawiania słów kluczowych?

Nowicjusz ✭

Witam,

czy mogę kierować reklamy w ramach remarketingu korzystając tylko z listy remarketingowej bez określania fraz? Chciałbym m.in. wszystkim, którzy odwiedzili sklep internetowy pokazać odpowiednią reklamę remarketingową, ale nie chcę wprowadzać setek słów kluczowych dla tej grupy.

Proszę o wskazówkę.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Remarketing bez ustawiania słów kluczowych?

Najlepszy Współtwórca
Zależy gdzie chcesz prowadzić remarketing. Jeśli w sieci wyszukiwania to bez słów kluczowych się nie obejdzie. Ci ludzie ponownie muszą wyszukiwać jakiś fraz związanych z Twoją usługą byś mógł im pokazać nową reklamę - bo byli już na Twojej stronie, czy konkretnej kombinacji podstron.

Natomiast w sieci reklamowej możesz kierować na strony docelowe czy zainteresowania - ale tak po prostu działa sieć reklamowa - nie trzeba kierować po słowach kluczowych.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dziękuję Ci za info.

A podpowiedz jeszcze proszę, czy jest możliwość zastosowania remarketingu dla całej kampanii zamiast dla każdej jej grupy reklam z osobna? Bo to czasochłonne w przypadku remarketingu z reklamą uniwersalną, że tak to nazwę..

Wschodząca Gwiazda
Andrzej rozumiem, że masz utworzone listy remarketingowe (przynajmniej jedną np. wszyscy). Dobrą zasadą jest utworzyć jedną grupę reklam dla jednej listy remarketingowej by mieć kontrolę nad skutecznością. Ewentualnie możesz dla jednej listy remarketingowej utworzyć 3 grupy reklam z podziałem na rodzaje reklam : tekstowa, graficzna statyczna i graficzna animowana. Wtedy będziesz mógł porównać skuteczność różnych rodzai reklam ze sobą.

Adaśko

Nowicjusz ✭

Tak mam, ale chodzi mi o taką sytuację:

Mam listę wszyscy (ona już jest z automatu). Chcę wszystkim userom ,którzy odwiedzili wyświetlić reklamę w stylu "Wróć do nas, weź rabat, jesteśmy super bla bla bla" czyli ogólna, bez względu na to, co odwiedził dany user.

Mam 600 słów kluczowych w 100 grupach. Czy muszę w każdej grupie dodać kierowanie? Bo na to wychodzi.. chciałem tego uniknąć i pójść na skróty dając kierowanie dla kampanii (mam ich 6), miałbym szybciej Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Słowa masz do czego?
Chodzi Ci o kampanię RLSA czy klasyczną na sieć reklamową?

Reklama "uniwersalna" nie zainteresuje na takim poziomie jak dopasowana do potrzeb.

Jeśli chodzi Ci o remarketing w sieci reklamowej to kierujesz na odbiorców z list. Oczywiście można łączyć różnie sposoby kierowania w sieci reklamowej ale na początek dobrym rozwiązaniem jest sama lista odbiorców. Jeśli masz jedną listę to nie ma sensu tworzyć zbyt wielu grup. Możesz wykorzystać je ew do segmentacji rodzaju reklam.
Po pewnym czasie sprawdzisz miejsca docelowe, demografię i inne czynniki i ograniczysz kierowanie do ruchu i miejsc które najlepiej konwertują.

Jeśli robisz RLSA to możesz w obecnej kampanii wykluczyć powracających a w nowej (kopii) dodać listę rem i reklamy dla powracających. Odpowiednie dopasowane stawek pozwoli wyświetlać reklamy nowym w dotychczasowej kampanii a powracającym w nowej.

Nowicjusz ✭
RSLA czyli remarketing na wyszukiwarkę (nie na sieć reklamową)? Tak, o taki mi chodzi.

Nie chciałbym wykluczać powracających, ponieważ czasem na drugi dzień czy za np. godzinę ktoś ponownie szuka mojej witryny po tym samym haśle, ludzie tak już mają.. zapamiętali, że znaleźli info pod danym hasłem i "że to było na górze z podpisem reklama jakaś.. ".

Zapytam może inaczej. Jeśli tzw. "głupi remarketing" w wyszukiwarce nie ma sensu, to pytanie czy reklamę remarketingową wyświetlać pod te same słowa kluczowe jak kampania zwykła czy na inne?

Kiedy user wyszukiwarki przestaje widzieć reklamy, które już widział czy klikał? Tam nie ma cappingu chyba, jak to działa?

Wschodząca Gwiazda
RLSA czyli remarketing na wyszukiwarkę najlepiej kierować po słowach kluczowych bardziej ogólnych.
Nie tych, które wykorzystujesz w tradycyjnej kampanii.

Lista remarketingowa zbiera osoby, które trafiły do Ciebie z różnych źródeł, nie tylko z wyszukiwarki, ale i sieci reklamowej. I w momencie uruchamiania kampanii RLSA nie wiesz z jakiego źródła ten użytkownik pochodzi, a tym bardziej po jakim dokładnie słowie kluczowym do ciebie trafił.

Dlatego zwykle w tego rodzaju remarketingu stosuje sie ogólne frazy i wyższe stawki cpc ze świadomością, że może hasła nie są stricte produktowe, ale przynajmniej reklamy widzą osoby, które na pewno u Ciebie na stronie sie pojawiły.

Widziałeś artykuł Przemka? Opisuje wszystko po kolei: http://www.marketinglab.pl/remarketing-w-wyszukiwarce-google-rlsa-strategia-wykorzystania/