Obecnie 255 forumowiczów jest online
Obecnie 255 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing adwords vs remarketing analytics

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

Parę tygodni temu utworzyłem listy remarketingowe na koncie analytics zintegrowanym z adwords. Efekt jest taki że gromadzą mi się osoby na liście w adwords w polu "Rozmiar listy (sieć reklamowa) natomiast w polu Rozmiar listy (Wyszukiwarka Google) pojawia się informacja "Niedostępna – tylko sieć reklamowa". Czy dobrze rozumiem że tworzące listę remarketingową w adwords nie mogę z niej korzystać w reklamach skierowanych na wyszukiwarkę?

Opcje tworzenia list remarketingowych w adwords są w tym momencie bardziej złożone od tych dostepnych w adwords (budowanie listy w oparciu o segmenty użytkowników i cele). Wychodzi więc na to że albo mogę tworzyć listy w adwords które będą dostępne na sieć reklamową i sieć wyszukiwania ale z ograniczonymi opcjami segmentacji userów albo tworzę listę w analytics dostępną tylko w sieci reklamowej ale za to z wszystkimi opcjami segmentacji. Czy to jest celowe działanie google czy może jakiś błąd który ma zostać naprawiony? *w tym momencie moje konto analytics nie jest jeszcze zmigrowane do nowego kodu (ua)

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof C
września 2015

Dot.: Remarketing adwords vs remarketing analytics

Magister ✭ ✭ ✭
Witam serdecznie,

nie udało mi się znaleźć żadnej informacji o tego typu planach, więc zakładam, że chwilowo nie trwają prace nad taką opcją. Jednak chętnie przekaże informację do managerów produktowych.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Tak, na wyszukiwarkę trzeba korzystać z tag-ów remarketingowych adwords.

Nowicjusz ✭

A są jakieś plany wdrożenia tych opcji segmentacji które są w analytics do panelu adwords?

Wschodząca Gwiazda
to już pytanie do pracownika Google
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof C
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Witam serdecznie,

nie udało mi się znaleźć żadnej informacji o tego typu planach, więc zakładam, że chwilowo nie trwają prace nad taką opcją. Jednak chętnie przekaże informację do managerów produktowych.

Pozdrawiam,
KarolinaP