Obecnie 176 forumowiczów jest online
Obecnie 176 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing Tag (new) Critical Issues

Nowicjusz ✭

Witam, w sobotę dodałem plik xml z ClickShopa (home.pl) z listą produktów. Niestety, tag remarketingowy zgłasza Validate Product ID not valid.

Wypełniłem oczywiście pole Google Merchant Center ID.

W merchant center są już produkty i ich ID (mogę wyszukiwać produkt po ID).

Ale w kodzie remarketingowym nie zmieniłem pól

ecomm_prodid:REPLACE_WITH_VALUE ecomm_pagetype:REPLACE_WITH_VALUE ecomm_totalvalue:REPLACE_WITH_VALUE.

Konsultanci home.pl nie wiedzą czy jest jakiś parametr, którym mam podmienić. Emotikon: sfrustrowany

I teraz pytanie: Czy problem leży po stronie danych i kodu remarketingowego, który powinien być uzupełniony danymi przez sklep, czy raczej np. muszę po poczekać na zweryfikowanie listy produktów przez Googla?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominik S
września 2015

Dot.: Remarketing Tag (new) Critical Issues

Magister ✭

Trzy parametry oznaczone "REPLACE_WITH_VALUE" powinieneś uzupełnić własnymi wartościami (identyfikator produktu, typ strony oraz łączna wartość produktu/ów). Kod wklejasz przed znacznikiem </body>. Home umożliwia dodanie kodu w stopce strony i teoretycznie pozwala użyć parametrów takich jak informacje o produkcie czy wartość zamówienia. Musisz jednak zasięgnąć wsparcia supportu lub telefonicznie uzyskać więcej informacji. 

Jak uzupełnić podane elementy znajdziesz na stronach pomocy AdWords. Warto pamiętać o tym, że w pole dotyczące produktu, może zawierać tablicę identyfikatorów produktu a nie tylko jeden produkt. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dominik S
września 2015

Dot.: Remarketing Tag (new) Critical Issues

Magister ✭

Trzy parametry oznaczone "REPLACE_WITH_VALUE" powinieneś uzupełnić własnymi wartościami (identyfikator produktu, typ strony oraz łączna wartość produktu/ów). Kod wklejasz przed znacznikiem </body>. Home umożliwia dodanie kodu w stopce strony i teoretycznie pozwala użyć parametrów takich jak informacje o produkcie czy wartość zamówienia. Musisz jednak zasięgnąć wsparcia supportu lub telefonicznie uzyskać więcej informacji. 

Jak uzupełnić podane elementy znajdziesz na stronach pomocy AdWords. Warto pamiętać o tym, że w pole dotyczące produktu, może zawierać tablicę identyfikatorów produktu a nie tylko jeden produkt.