AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 149 forumowiczów jest online
Obecnie 149 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - Lista

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

mam pytanie związane z listą remarketingową.

Czy gromadzi ona użytkowników którzy pojawili się na mojej stronie wyłącznie poprzez reklamy Adwords ?

Czy do listy dodawani są również użytkownicy z Google organicznego oraz innych źródeł ruchu ? A czy jeśli tak, to mogę dzielić taką listę pod względem źródła ruchu ?

Dzięki

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Remarketing - Lista

Wschodząca Gwiazda
Lista zbiera osoby jakie trafiły na daną stronę z różnych źródeł. Możesz tworzyć listy zbierające tylko tych co trafiły np. z Organica lub np. kampanii email.

Najprościej takimi listami zarządza się w Analytics. Tutaj bardziej szczegółowo: https://support.google.com/analytics/answer/2611268?hl=pl

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Ok, ale chodzi mi o ten kod remarketingowy który generuje z Adwords i wstawiam na swojej stronie.
On zbiera cały ruch, czy Tylko użytkowników z Adwords ?

Wschodząca Gwiazda
Zbiera cały ruch ze stron, na których jest kod.
Jeśli kod jest na wszystkich stronach - wówczas lista jest tworzona na podstawie wszystkich wizyt - bez względu na źródło ruchu.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Heja. Tak jak pisała Paulina, warto przestawić się na listy remarketingowe w GA. Mają większe możliwości targetowania.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Najlepiej mieć listy zarówno tworzone w Analytics jak i AdWords, gdyż tych z Analytics'a nie można użyć do remarketingu w wyszukiwarce.
Tomasz Ciepłucha