Obecnie 113 forumowiczów jest online
Obecnie 113 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy z listą produktów (PLA): frazy wyszukiwania

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

w dniu dzisiejszym, zostałem szczęśliwym posiadaczem aktywnej listy produktów
w merchant (w moim przypadku aktywacja listy produktów zajęła 6 dni). Ustawiłem pierwszą kampanie adwords z PLA , da się zauważyć wyższy CTR w porównaniu do reklam tekstowych.

Jednak mam jeden problem , którego źródła dotychczas nie odkryłem tzn. reklamy wyświetlane są jedynie w przypadku wyszukiwania frazy min. 3 wyrazowej (adekwatnej do nazwy produktu) , a zależy mi na frazie 2 wyrazowej .

Może jest na to jakieś proste (lub trudne wytłumaczenie).

Pozdrawiam
Sebastian

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklamy z listą produktów (PLA): frazy wyszukiwania

Magister ✭ ✭ ✭
Sebastianie, ponieważ Twoje pytanie dot. odrobinę innego tematu niż wątek zapoczątkowany przez Radka, pozwoliłam sobie utworzyć z Twojego posta nowy wątek. Dzięki temu Forumowicze mają łatwiejszy dostęp do wielu różnych tematów dotyczących reklam z listą produktów, a wiadomo że jest to teraz bardzo popularny temat.

Dziękuję za pytanie i czekamy na odpowiedzi Forumowiczów! Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
KarolinaP

Najlepszy Współtwórca
Można się tylko domyślać, że jeśli taka kampania nie korzysta ze słów kluczowych - korzysta ona z nazw produktów i kategorii jaka została wybrana dla konkretnych produktów.

Spróbuj dla testu zmienić nazwy kilku produktów ograniczając się tylko do nazwy dwuwyrazowej i sprawdzić wtedy jak będą pojawiać się dane produkty.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witam,

dziękuję za poradę , jednak próbowałem takich zmian , niestety do żadnych wniosków to
nie doprowadziło. Mechanizm doboru fraz jest raczej bardziej skomplikowany.

Sebastian

Student ✭ ✭ ✭
Ja z kolei mam na odwrót - reklamy pojawiają się na jednowyrazowe nie związane do końca z prezentowanym produktem (np. na "traktory" pojawiają się książki dla dzieci), więc moim zmartwieniem jest raczej wykluczanie.
PLA potrzebuje kilku dni, żeby sie rozchulać jeżeli feed zawiera dużo produktów. Nowe frazy pojawiaja się codziennie.
Warto zadbać o bogate description w feedzie oraz uzupełnienie jak największej liczby atrybutów. Wydaje mi się, że liczba słów w tytule nie ma tu dużego wpływu.
Dobór fraz, które wywołuja wyświetlenie reklamy zaprawdę wielką tajemnicą jest Emotikon: Szczęśliwy