Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy graficzne i Flash - porady

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Może ktoś się podzieli doświadczeniami i poradami dotyczącymi reklam graficznych i Flash? Mam doświadczenie w kreacji i projektowaniu takich form reklamowych dla innych systemów ad-serwerowych, gdzie właściwie oprócz ograniczenia wielkości była "wolna amerykanka" ale widzę, że Google ma swoje specyficzne wymagania - choćby +1, Informacja>>, 30 sekund na animację, brak zapętlenia itd...

Na przykład interesują mnie odpowiedzi na pytania:

Na co zwracać uwagę przy kreacji i realizacji do sieci Google?

Czy te reklamy mają własną specyfikę ponad ogranicznia graficzno-funkcjonalne, czy też są jak wszystkie "inne" poza siecią Google?

Czy to, w jaki sposób są one targetowane wpływa na sposób budowy przekazu?

Czy warto każdy format/proporcję tworzyć osobno, czy też starać się dostosowywać ogólną kreację do wszystkich formatów, osiągając jak największe podobieństwo?

Może warto się skupiać tylko na wybranych formatach?

Czy i które formaty są najefektywniejsze, czy też nie ma tutaj reguły?

Macie jakieś sprawdzone zalecenia projektowe dla reklam w sieci Google?

Co się sprawdza, co się nie sprawdza?

Czy skupić się tylko na 30 sek. przekazie, czy też próbować wykorzystać tych 30 sek. do jakiejś interakcji sterowanej przez ActionSript?

Inna sprawa to "targetowanie" tych reklam - czy należy tutaj korzystać "wprost" z doświadczeń reklamy tekstowej, czy też mają te reklamy własną sepcyfikę "targetowania"?

Zdaję sobie sprawę, że pytania są dość ogólne, bo często odpowiedzi na te pytania zależą od specyfiki danej branży/produktu/serwisu lub sklepu internetowego, no i celów stawianych przed kampanią, ale może warto podzielić się doświadczeniami - co się sprawdziło, a co nie i uzupełnić to o jakąś analizę?

Zachęcam do podzielenia się doświadczeniami i dyskusji.

Pozdrawiam,

JacKowski

Odpowiedź eksperta 1verified_user

do pana JacKowski

Nowicjusz ✭
witam dodawałem niedawno edycje nazwy firmy "KOLSEN"Kamieniarstwo Budowlane GRANIT MARMUR KONGLOMERAT, PARAPETY - GDAŃSK czemu nie jest zatwierdzone poprawnie pozdrawiam

Dot.: do pana JacKowski

Nowicjusz ✭
czy mógł bym z panem porozmawiać e mailem trochę się w tym gubię pozdrawia

Dot.: do pana JacKowski

Najlepszy Współtwórca
To forum dotyczy innych zagadnień. Prosze nie zaśmiecać tego forum. Wszelką dyskusję na ten temat należy prowadzić na forum Miejsc Google. Proszę tam zadać pytanie - tam możemy porozmawiać. Pozdrawiam, JacKowski