Obecnie 343 forumowiczów jest online
Obecnie 343 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy graficzne - Retargeting wybranych produktów

Nowicjusz ✭

Witam,
Próbuję przygotować reklamy graficzne w Adwords z pewnymi wytycznymi. Potrzebne są reklamy retargetingowe dla 20 wybranych przeze mnie produktów. Na banerach poza tym produktem mają się wyświetlać tylko wybrane przeze mnie produkty. Wiem już jak przygotować kampanię na dany produkt (z tych 20), ale nie mam pojęcia jak przypisać do nich tylko wybrane produkty.
Jakieś sugestie ?

Dot.: Reklamy graficzne - Retargeting wybranych produktów

Profesjonalista ✭

Jeśli dobrze rozumiem chcesz dotrzeć za pomocą remarketingu do osób zainteresowanych jednym z tych 20 produktów i poza nim wyświetlać jeszcze wybrane przez ciebie produkty w reklamach dla tych osób.

Jeśli masz już utworzone listy remarketingowe zbierające osoby zainteresowane danym produktem to taką listę dodajesz do grupy reklam i w tej grupie możesz utworzyć takie reklamy jakie chcesz żeby się wyświetlały tym odbiorcom (czyli dany produkt + wybrane przez Ciebie produkty)

Jeśli nie masz list remarketingowych to trzeba je utworzyć i zacząć zbierać odbiorców a później dodać do grup reklam.

https://support.google.com/adwords/answer/3210317?hl=pl&ref_topic=3122877

Nowicjusz ✭
Mam utworzone listy remarketingowe i dodałem ją do grupy reklam.

Tylko właśnie nie wiem jak stworzyć reklamę tylko z tymi produktami. Skąd on ma je pobierać ? Z Merchanta ? Czy ręcznie gdzieś to w ustawieniach siedzi ?

Student ✭

Masz dwa wyjścia, albo ręcznie przygotować reklamy wszystkich produktów i kierować je do wybranych odbiorców lub skorzystać z dynamicznego remarketingu. Więcej na jego temat znajdziesz tutaj

Jeśli masz tylko 20 produktów to w miarę łatwo możesz stworzyć dedykowane banery dla każdego z nich i wybrane produkty kierować do osobnej listy remarketingowej. Wskazówki znajdziesz tutaj.

Pozdrawiam, Piotr

Student ✭ ✭ ✭

Remarketing dynamiczny wydaje się najlepsza opcją dla Ciebie - sam będzie kierował reklamy z produktami, które użytkownik już odwiedził na Twoim sklepie lecz nie dokonał zakupu. Jedyne co nalezy zrobić to założyć konto Merchant Center + skonfigurować odpowiednią kampanię + wybrać/wyedytować odpowiedni szablon graficzny dla Twoich bannerów - więcej znajdziesz tutaj:  Remarketing Dynamiczny

Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Profesjonalista ✭
Weź tylko pod uwagę że remarketing dynamiczny nie koniecznie pozwoli na wyświetlanie tylko tych produktów które chcesz więc przy 20 produktach lepszym rozwiązaniem może być ręczne utworzenie reklam

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

No dobrze, jeśli dobrze rozumiem to robię tak:
- tworzę kampanię z 20 grupami reklamowymi
- przygotowuję 20 list remarketingowych, które przypisuję do danej grupy reklamowej
- przygotowuję ręcznie 20 reklam, dla każdej grupy reklamowej i tyle ?

To jeszcze tylko takie pytanie. Na tej reklamie chcę wyświetlić 6 zdjęć z różnymi produktami. Czy będę miał możliwość ustawienia dokąd będzie odnosiło użytkownika po kliknięciu danego produktu ? Czy będzie mógł ustawić URL tylko dla całej reklamy ?

Student ✭ ✭ ✭
Tylko dla całej reklamy
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭
W takim razie to rozwiązanie nie jest dla mnie optymalne. Potrzebuję, aby przenosiło na kartę produktu, który zostanie kliknięty. Więc pozostaje tylko remarketing dynamiczny, a tu jak piszecie może być problem z wyświetlaniem tylko tych produktów, które bym chciał...