Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy displayowe > Dynamiczne reklamy produktu – reklamy graficzne

Nowicjusz ✭

Chciałbym przygotować reklamę produktową prezentującą kilka wybranych produktów, gdzie kliknięcie na dany produkt prowadzi do odopowiedniej podstrony reklamowanego serwisu. Wielokrotnie widziałem tego typu reklamy i nawet znalazłem w adWords szablon reklamy displayowej ('Dynamiczne reklamy produktu – reklamy graficzne' > 'Narzędzie do tworzenia reklam displayowych - Dynamiczne reklamy produktu – reklamy graficzne') w oparciu o który takie właśnie reklamy przygotowuje np. Media Markt.

Problem polega na tym, że nie bardzo wiem skąd i jak zaciągnąć produkty do tej reklamy. W kreatorze adWords w miejscu gdzie jak przypuszczam definiuje się produkty mam nagłówek 'Google Merchant Center' i kręcący się w nieskończoność ajaxowy znaczek ładowania. Założyłem konto na Google Merchant Center (tak, wiem że usługa w polsce nie działa ale potrzebuję gdzieś wrzucić te produkty dla adWords), zlinkowałem konto z adWordsami, udało mi się wprowadzić tam kilka produktów na próbę i ... utknąłem.

Czy wie ktoś jak to pchnąć dalej, jakieś pomysły, tutorial?

Pomocy,

SK

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklamy displayowe > Dynamiczne reklamy produktu – reklamy gr

Magister ✭ ✭ ✭
Witam serdecznie,

niestety nie mam dobrych wiadomości. W celu utworzenia dynamicznych reklam produktów, trzeba dysponować aktywnym kontem Merchant Center (oraz aktywnymi plikami zbiorczymi z produktami), a ten produkt (jak sam wspomniałeś) nie jest jeszcze dostępny dla polskich użytkowników.

Nawet jeśli udało Ci się utworzyć konto Merchant Center, to pliki zbiorcze nigdy nie będą aktywne tak długo, jak adres billingowy konta AdWords jest polskim adresem. Konto Merchant Center kierowane na Polskę także nie będzie aktywne tak długo, dopóki produkt nie zostanie oficjalnie wprowadzony na polski rynek.

Wiem, że moja odpowiedź jest rozczarowująca, ale tak póki co jest. Przykro mi...

Pozdrawiam!
KarolinaP

Wschodząca Gwiazda

Wiem, że moja odpowiedź jest rozczarowująca, ale tak póki co jest. Przykro mi...

powyższe"póki co" daje nadzieje Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭
Google wprowadza w Polsce 95% produktów (nie chwytajcie za %, strzelam z tą wartościąEmotikon: Mrugający , które są dostępne w innych krajach. Może i tym razem tak będzie? Jestem dobrej myśli!

Magister ✭ ✭ ✭
@ maciekef: Proszę mnie nie łapać za słówka Emotikon: Mrugający

A tak na poważanie, to nie znamy żadnych konkretnych szczegółów. Moim zdaniem produkt jest na tyle skuteczny i popularny w innych państwach. że prędzej czy później będzie także wprowadzony w Polsce. Oczywiście jeśli tylko pojawią się takie oficjalne przesłanki, to od razu Was poinformuję.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Student ✭
Witam,

Jeżeli mamy adres bilingowy konta AdWords na jeden z krajów które obsługują usługę i zaimportujemy np z pliku XML produkty ze sklepu to będzie możliwe tworzenie reklam dynamicznych z wykorzystaniem tych produktów z kierowaniem na Polskę czy jedynie na kraj z adresu bilingowego ?
Pozdrawiam, Piotr

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Witam,

niestety jedynie na kraj z adresu billingowego. Czyli jeśli np. konto AdWords i konto Merchant Center maja adres billingowy na Niemcy, ale stworzymy kampanię kierowaną na Polskę, to reklamy nie będą wyświetlane. Muszą zgadzać się wszystkie kraje, czyli w koncie AdWords, w ustawieniach kampanii oraz w konice Merchant Center.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Nowicjusz ✭
a jak to wygląda na dzień dzisiejszy bo już widać przykłady remarketingu dynamicznego a w merchant center nie można niestety Polski wybrać. Tym czasem, np. eobuwie już testuje ten rodzaj reklamy... TEŻ CHCĘ ! Emotikon: Szczęśliwy