Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy adwords wyskakujące na samym dole wyszukiwania

Nowicjusz ✭

Ogłoszenia z kampanii adwords pojawiają się na samym spodzie wyszukiwania. Jak zrobić aby pojawiały się na samej górze? Testowałem kilka razy i moje ogłoszenie pojawiało się zawsze na samym dole.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Witaj Michał,

Pierwsze pytanie to czy używasz Google AdWords, czy Google Express? Jeśli to drugie, to prędzej czy później przejdź na pełnowartościowe konto Google AdWords. Poczytaj o:

1. grupowaniu słów kluczowych

2. tworzeniu tekstów reklamowych w obrębie grupy reklam

3. dopasowaniach słów kluczowych i jakie najlepiej stosować (nie stosuj dopasowania przybliżonego)

4. rozszerzeniach reklam

5. harmonogramie reklam

6. stawkach za kliknięcie

7. wyniku jakości

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Cześć Michał

Popraw wynik jakości - więcej pracy

Zwiększ stawki maxCPC - mniej pracy

Aby dowiedzieć się jakie stawki powinieneś mieć przy aktualnym Wyniku Jakości, dodaj kolumny "Przewidywana stawka za pierwszą pozycję" i "Przewidywana stawka za wyświetlenie u góry strony"

Dot.: Reklamy adwords wyskakujące na samym dole wyszukiwania

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Michał,

Dla odmiany zaproponuję ci nieco prostrze rozwiązanie:

W ustawieniach danej kampani możesz wybrać strategię ustalania stawek.

Tam zaznacz: "Ustalanie stawki dla wybranej lokalizacji na stronie wyszukiwania"
I dalej: "U góry pierwszej strony wyników wyszukiwania"

Untitled.jpg

Dzięki temu Google sam zadba o to aby twoje reklamy były wysoko w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj tylko, że może to zwiększyć koszt reklam.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”