Obecnie 238 forumowiczów jest online
Obecnie 238 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy Rich Media

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Hej,

czytałam porówanie skuteczności reklam i CTR z którego wynika, że warto wprowdzić do swoich kampanii reklamy typu Rich Media. Czy ktoś może my wyjaśnić co to są za reklamy i jak je wdrożyć w GDN ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reklamy Rich Media

Wschodząca Gwiazda
Kamila tutaj masz trochę info na ten temat: https://support.google.com/richmedia/answer/2417545?hl=pl

Ogólnie rzecz biorąc - Rich Media to formaty, które pozwalają na zaangażowanie użytkownika w ramach formatu reklamowego. Przykładem takiej reklamy mogą być np. dostępne aktualnie w panelu Adwords graficzne z Video.

Ich głównym zadaniem jest zaangażowanie w ramach formatu reklamowego, a nie odesłanie do strony docelowej.

Student ✭ ✭
A ja polecam Ci tę oficjalną stronę z wieloma przykładami takich reklam: http://www.richmediagallery.com/
Krzysztof Marzec

Wschodząca Gwiazda
Krzysiek, ale po co jej ten link skoro popatrzy sobie na formaty a i tak ich nie wykorzysta na własne potrzeby?

Student ✭ ✭
M.in. dlatego, że Lightbox jest w Galerii Reklam. Skąd wiesz, że Kamila nie zachce kupić mastheada na YT Emotikon: Mrugający
Krzysztof Marzec

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Krzysiek plis...
Spójrz lepiej na prywatna pocztę.

Nie odgrzewany tu kotletów. Spójrz na wpisy bez odpowiedzi. One bardziej potrzebują Twojego eksperckiego zdania niz wiadomości z odpowiedziami sprzed tygodnia.

Wschodząca Gwiazda
O Lightboxie jej napisałam w wypowiedzi, czyli formatach grafik z video, a mashead na YT kosztuje 30 000 +, wiec zakładając jej wcześniejsze wypowiedzi z forum podejrzewam, że jeszcze nie ten czas na takie duże zakupy. (choć zawsze mogę się mylić)

Student ✭ ✭
Kamila pyta o reklamy Rich Media, odsyłam do przykładu reklam. Koniec tematu. Nie straciłeś Maciek gwiazdek więc spokojnie Emotikon: Mrugający
Krzysztof Marzec

Wschodząca Gwiazda
Tak, tylko ona zapytała o to jak wdrożyć je w GDN, a nie jak wyglądają. A ty podałeś link do galerii, która w 99% jest dla zwykłych użytkowników niedostępna i to może zmylić tych co zajrzą do wątku, a nie mają wiedzy na zaawansowanym poziomie.

Stąd sugestia na precyzowanie wypowiedzi.

Student ✭ ✭
Racja, przyjmuję.
Krzysztof Marzec