Obecnie 350 forumowiczów jest online
Obecnie 350 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamowanie kliniki medycyny estetcznej

[ Edytowane ]
Magister ✭

Dostałem meila od google o odrzuceniu moich reklam (słowa kluczowe nie zostały odrzucone) z usługami gabinetu medycyny estetcznej z usługami zabiegów: cellulit i kriolipoliza, reklamy zostały uznane jako apteka internetowa ? co moge zrobić ?

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Dot.: Reklamowanie kliniki medycyny estetcznej

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zobacz czy nie masz na stronie jakichś substancji zakazanych (np. botox) lub innych z tej listy lub tej listy. Jeżeli tak, usuń i prześlij do ponownej weryfikacji.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zobacz czy nie masz na stronie jakichś substancji zakazanych (np. botox) lub innych z tej listy lub tej listy. Jeżeli tak, usuń i prześlij do ponownej weryfikacji.

Magister ✭
i jak to mówią, wszystko jasne, tylko dziwne jest to że do tej samej strony na tym samym koncie adowrds i w tej samej kampanii prowadzą inne reklamy i one nie zostały odrzucone.

Student ✭
tez mialem taki przypadek. po prostu ktos sprawdzal czesc reklam recznie.
Na kilka kampanii kilka reklam bylo wstrzymanych ze wzgledu na "apteke". A okazalo sie, ze byly w menu linki do botoxu Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭
i co (@Rafał). Pomogło usunięcie ze strony oferty z botoxem ?

Wschodząca Gwiazda
Michał a po ja kim czasie od uruchomienia odrzuciło Ci reklamę ?

Adaśko

Magister ✭
@Adam - kampanie jeszcze nie została uruchomiona :/

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Czekała na rozruch i out ;-). Michał moja rada - spróbuj opisać usługi związane z botoxem w sposób ogólnikowy typu "rewelacyjny środek na zmarszczki". Botox ma różne nazwy potoczne i medyczne - poszukaj i sprawdź ci nie jest na liście zakazanych leków. Po poprawkach zgłoś do rozpatrzenia.

Adaśko

Wschodząca Gwiazda
W temacie medycyny estetycznej to zarówno botox jak i kwas hialuronowy są przez Google zabronione.
Adam ma dobry pomysł, też planuje iść taką drogąEmotikon: Mrugający

Magister ✭
Dodam że żadna z reklam tekstowych nie reklamowała botoksu, ale na stronie docelowej był link do zakładki z taką ofertą.

Wschodząca Gwiazda
Już ten temat był poruszany. Na witrynie nie może być informacji o niedozwolonych substancjach - taka jest zasada, a w rzeczywistości nie zawsze tak jest

Magister ✭ ✭ ✭
no ładnie, ładnie Panowie Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli na stronie www jest botoks, to jakkolwiek byście go nie nazwali w tekscie reklamy, jeśli zostanie on znaleziony na stronie, to reklama i tak nie przejdzie.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Karolinko my tu dyskutujemy nie o tekście reklamy a tekście na stronie internetowej. My rozumiemy zasady Google co do farmaceutyków na receptę, ale jak wyjaśnić to lekarzowi, że tekst o botoksie ma zniknąć ze strony. Nam zadają pytania : "dlaczego można w wynikach naturalnych a w Adwords już nie ? ", "Dlaczego on (lekarz) nie może się reklamować na usługi, na które ma dyplom, działa zgodnie z prawem RP,  ma tytuł doktora i może wystawiać recepty na botoks". My jako semici-frontmeni musimy zmagać się z takimi pytaniami i z zadaniem co można z tym zrobić. Nie chcemy reklamować narkotyków, dopalaczy, systemów włamań do komputerów itp. nawet za pieniądze, ale piszemy o legalnych środkach "upiększających" Emotikon: Szczęśliwy, które są co raz popularniejsze i każdy dziś gabinet kosmetyczny, stomatologiczny itp. ma taką usługę. Mam nadzieję, żę zespół Adwords nie będzie miał przeciwko takiej dyskusji, ale to część naszej pracy. 

Adaśko 

Wschodząca Gwiazda
Potwierdzam słowa Adama, chodziło o teksty na stronie.

Magister ✭ ✭ ✭
Oj, to przepraszam...coś nie doczytałam :/
Rozumiem Waszą bolączkę z botoksem i kwasem hialuronowym. Osobiście jednak nic nie mogę w tej sprawie poradzić.

Pozdrawiam,
KarolinaP