Obecnie 167 forumowiczów jest online
Obecnie 167 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama strony o tematyce wyborczej

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Chciałem zareklamować stronkę opisującą kandydatów biorących udział w wyborach w okręgu Częstochowa - http://wyborywczestochowie.pl. Słowa kluczowe to imiona i nazwiska głównych kandydatów oraz "wybory czewa" ... itd. Po pierwszych klikach kampanię zablokowano z komunikatem Witryna zawieszona. Czytam zasady reklam i nie widzę tam informacji o tym że nie wolno reklamować tego rodzaju stron tym bardziej, że strona przedstawia wszystkie opcje polityczne i nie faworyzuje żadnego z kandydatów. Ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama strony o tematyce wyborczej

Wschodząca Gwiazda
Masz sondę na stronie i pokazujesz wyniki, a to już jest agitacja polityczna, która jest niezgodna z regulaminem.

Adaśko

Nowicjusz ✭
Powodem był fakt ze strona była tak nowa że Google jej nie zaindeksowało. To wydało mi się jednak bardzo dziwne bo przecież przez narzędzie GWT indeksowanie trwa 15 minut. Okazało się po sprawdzeniu działań ręcznych w GWT że domena ma pełnego bana. Po zmianie i szybkim zaindeksowaniu reklamy hulają.

Więc nie miało nic wspólnego z sondą, która nie ma nic wspólnego z agitacją polityczną a przedstawia profil preferencji wyborczych. Sam serwis jest apolityczny i całkowicie bezstronny. Niemniej dzięki za reakcję Adamie.

[ Edytowane ]
Student ✭

Zapewne dlatego podczas ciszy wyborczej nie można publikować sondaży

"...Sam serwis jest apolityczny i całkowicie bezstronny..." zapewne z chęci twórcy serwisu tak miało być, mimo starań jest to raczej trudne do zrealizowania, do byle głupstwa można się przyczepić.

Podpowiedź co do sondy, widzę, że jest o niej artykuł o zagranicznych kliknięciach, z tego co mi wiadomo a przynajmniej tak było kiedyś (nie jestem na bieżąco z mechanizmami tego typu) sondę można było oszukać głosując przez proxy więc warto sprawdzić czy zagraniczne adresy nie należą po prostu do bramek.