Obecnie 128 forumowiczów jest online
Obecnie 128 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama "Tylko połączenie" a inna na koncie

Student ✭

Hej,

mam ustawioną standardową kampanię w searchu. Chciałabym przetestować kampanię "tylko połączenie". I tu pytanie się pojawia - czy jeśli powiedzmy mam teraz kampanię brandingową a teraz ustawię na takie same frazy w "tylko połączenia", która także ma możliwość bycia wyświetlaną na mobilnych, czy te reklamy będą ze sobą konkurować? Czy w takiej sytuacji powinnam zablokować wyświetlanie reklam z tradycyjnej kampanii?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama "Tylko połączenie" a inna na koncie

Wschodząca Gwiazda
Reklamy w kampanii "tylko połączenia" wyświetlają się tylko na urządzeniach mobilnych zdolnych do wykonania połączenia telefonicznych.
Jeżeli chcesz by na tych urządzeniach wyświetlane były tylko i wyłącznie reklamy z kampanii "tylko połączenia" wówczas w standardowej kampanii na wyszukiwarkę gdzie dublują się frazy zrób dostosowanie stawek -100% dla urządzeń mobilnych.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Czyli jednak w tych samych aukcjach biorą udział. No nic, testy jakoś inaczej tzreba będzie zrobić.

Magister ✭
Prawdopodobnie system i tak zakomunikuje ci że dwie kampanie konkurują ze sobą na jedno słowo kluczowe.

Student ✭
W tej chwili jedyny komunikat jaki mam to "Reklama typu „tylko połączenie” nie może się wyświetlać na platformach, z których nie można nawiązać połączenia." No zobaczymy, czy pojawi się kolejny komunikat.