Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama na górze - domena zamiast drugiej linii

Student ✭ ✭ ✭

W niektórych reklamach pokazuje mi w ten sposób reklamę na górze, że zamiast przenieść drugą linie do pierwszej wyświetla mi domenę.

Zamiast: LINIA1-LINIA2 jest LINIA1-DOMENA, LINIA3 bez zmian

Mimo że w zarządzaniu w reklamach pokazuje dobrze (nie zawsze) to podczas wyszukiwania i tak się wyświetla źle.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama na górze - domena zamiast drugiej linii

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Wydaje się, że w niektórych przypadkach powodem przenoszenia nazwy domeny do nagłówka może być możliwość przełamania nagłówka złożonego z dwóch linii: nagłówka właściwego i pierwszej linii opisu.

Przenoszenie domeny nawet wbrew sugestiom copywritera (interpunkcja pierwszej linii opisu) może się wiązać moim zdaniem z lepszymi wynikami dla danego zestawu reklam na konkretne zapytanie. Reklamy mają zbierać kliknięcia, a Google dba o uatrakcyjnienie ich formy.

Przykładów jest wiele. Na poniższym widać, że 2-gi reklamodawca powinien mieć pierwszy wiersz opisu w nagłówku.

krak.JPG

A w drugim przypadku - istna wolna amerykanka - brak dyscypliny, byle wydłużyć nagłówek pierwszej reklamy Emotikon: Szczęśliwy
Pewnie lepiej się klika

impla.JPG

Ale żeby ZAMIAST?
Możesz posiłkować się zrzutem?

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Rozmawialiśmy trochę na temat nagłówka w tym wątku.

Ogólnie jeśli domena trafia do nagłówka to pierwszy i drugi wiersz reklamy mogą być w jednej linii. Widać to na screenach Rafała - wszędzie tam gdzie domena jest w nagłówku pod adresem URL jest linijka zawierająca połączony wiersz 1 i 2 reklamy

Student ✭ ✭ ✭
Właśnie chodzi mi o te reklamy gdzie jest nagłówek+1 linia reklamy czyli poz. 2 i 3, bo w poz1. jest nagłówek+domena.
Podczas tworzenia reklamy pokazuje mi jak na poz. 2 i 3, a później wyświetla się jak na poz.1.
Sami ne możemy zadecydować jak ma wyglądać nasza reklama ?

Profesjonalista ✭

Spróbuj dodać kropkę na końcu 1 linii opisu. Nie spowoduje to z automatu przeniesienia tej linii do nagłówka, ale prawdopodobieństwo powinno się zwiększyć. Nawet w pomocy jest napisane: 

Jeśli wykryjemy, że pierwsza linia tekstu Twojej reklamy nad wynikami wyszukiwania jest wyraźnie pełnym wyrażeniem lub zdaniem, możemy dodać część tego tekstu do nagłówka, dzięki czemu będzie on dłuższy i lepiej widoczny.

https://support.google.com/adwords/answer/1722087?hl=pl

Student ✭ ✭
No niestety, nie ma 100% gwarancji, że dodanie kropki wciągnie pierwszy wiersz na górę.
Widać to na przykładzie reklam dentystów. Każdy z nich powinien teoretycznie mieć pierwszy wiersz wciągnięty do nagłówka. A jednak ten z pierwszej pozycji ma nazwę domeny w nagłówku.

Pozostaje nam tylko ufać G, że w ten sposób klikamy się lepiej i tworzyć copy tak, żeby miało sens zarówno w przypadku krótkiego i długiego opisu.

Student ✭ ✭ ✭
Szkoda tylko, że nie pomyśleli o stronach na subdomenach i wyświetla tylko domenę główną co jest bez sensu.

Najlepszy Współtwórca
Halino skorzystaj z możliwości kontaktu z supportem i zasugeruj zmiany. A nuż się uda...
Dominik Myślak

Student ✭ ✭
Wiadomo, są minuty, jednak nie zawsze tak jest. Są plusy takiej sytuacji - jak fajnie można to wykorzystać:

Jedna pani prowadzi wycieczki po Krakowie i ma adres subdomena.krakow.pl
Ponieważ w reklamie wyświetlało domenę krakow.pl, dałem się nabrać na AdWordsa i myślałem, że to jest oficjalny portal turystyczny miasta Krakowa!!! CTR na pewno wzrasta, zaufanie też...

Magister ✭
I ktoś już doszedł do tego jaki jest sekret? Rzeczywiście chodzi o ilość znaków? Czy ktoś odkrył złoty środek?

[ Edytowane ]
Student ✭

No tak, tylko zazwyczaj w takich przypadkach gdy reklama wprowadza w błąd użytkowników masz wysoki bounce rate, i co gorsze płacisz za puste wejścia więc z małego plusa jakim jest CTR robią się kosztowne minusy.

Pozdrawiam, Piotr