Obecnie 209 forumowiczów jest online
Obecnie 209 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama na dane słowo się nie wyświetla bo inna się wyświetla

Student ✭ ✭ ✭

Na jednym słowie kluczowym - najeżdżając na stan pojawia się dymek z treścią, że dane słowo się nie wyświetla a jako wytłumaczenie tej sytuacji jest komunikat: To słowo kluczowe powoduje wyświetlanie innych reklam z podobnym słowem kluczowym...i tu podane słowo kluczowe. 

I teraz pytanie - biorąc pod uwagę, że powinno się unikać duplikowania słów w obrębie kampanii czy grupy reklam - czy Google Adwords nie bierze tego słowa właśnie jako duplikat? Dodam, że słowo kluczowe wyglądają mniej więcej tak:

B +C D E

"duplikat": +A B C D +E

gdzie A...E to słowa kluczowe a "+" to modyfikator dopasowania przybliż.

Czy w tym momencie wyłączyć to słowo, które się nie wyświetla z powyższego powodu?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
października 2015

Dot.: Reklama na dane słowo się nie wyświetla bo inna się wyświetla

Najlepszy Współtwórca
dzięki Marek za info... u mnie nadal w większości kont jeszcze po staremu, więc chwilkę poczekam z aktualizacją

Tomek w artykule jest nawiązanie do wyjątków, które możliwe, że u Ciebie miały miejsce... po prostu zadbaj o wykluczenia w tych grupach reklam by frazy nie "podgryzały się".
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Magister ✭ ✭ ✭
Ja z powodu tego komunikatu na pewno nie wyłączyłbym danego słowa.

W mojej ocenie nie jest to duplikat (a jeśli jest, to ja mam u siebie tysiące duplikatów).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
problemem może być samo dopasowanie

B +C D E

"duplikat": +A B C D +E

Zobacz, że to praktycznie identyczne frazy, a do tego ograniczone tylko przy jednej bądź dwóch słowach modyfikatorem i system pokazuje reklamę na wiele kombinacji, w tym tak jak w Twoim przypadku...

pokazuje reklamę na słowo kluczowe z lepszym rankingiem

Pytanie czy taka forma budowania fraz jest celowa? Czy celowo chcesz uzyskiwać jakieś dodatkowe kombinacje podobnych fraz?

Dodatkowo z tego co piszesz to fraza może być na tyle podobna, że może warto umieścić je w tej samej grupie reklam. Chyba, że rozdzielenie było również częścią optymalizacji bo jedno ze słów spisywało się lepiej itp. itd.

Jeśli chcesz zostawić obecny układ rozbicia fraz to wyklucz frazy.

czyli gr1 z frazą B +C D E

wyklucz: +A B C D +E

gr2 z frazą +A B C D +E

wyklucz: B +C D E

pewnie trzeba by zadbać o dodatkowe frazy wykluczające w tych grupach bo np. literka A może oznaczać najtańszy, najlepszy itp.
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭

Mam dodatkowe pytania:

- czy w wykluczeniach (zakładce) można wpisywać słowa z modyfikatorem dopasowania przybliżonego? 

- ewentualnie czy słowa kluczowe można też wykluczać na poziomie słów kluczowych tj. przez dodanie minusa przed tym słowem, które chcę wykluczyć z danej frazy słów kluczowych np.:

B +C D E -A ?

Najlepszy Współtwórca
niestety możesz używać tylko dopasowań, ale minus musi być przed całą frazą

-B +C D E A

ale nawet jeśli + w tym przypadku zadziała jak modyfikator to i tak sądzę, że to zbyt szerokie wykluczenie i może spowodować, że w ogóle Ci się fraza nie wyświetli w tej grupie, bo jest zbyt podobna do wykluczenia.

W Twoim przypadku chyba pokusiłbym się o

-"B C D E A"
-[B +C D E A]
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
W mojej ocenie to też nie jest duplikat. Sądzę, że na to się nakładają pozostałe czynniki, które powodują, że ten "duplikat" mimo, że ma lepsze dopasowanie to z uwagi na gorsze inne parametry reklamy przegrywa z tym słowem o szerszym dopasowaniem....ale to tak sobie gdybam...po cichu Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭
To słowo +A jest dość ważnym słowem, którym grupuję reklamy (ono występuje w treściach jednej grupy reklam).

Tak na szybko zrobiłem wykluczenie słowa kluczowego A z tej grupy B +C D E

Magister ✭ ✭ ✭
Na temat typów dopasowania wkleję link do artykułu Dominika: https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Dopasowania-s%C5%82%C3%... (Dominik zaktualizuj grafiki, bo od wczoraj u mnie pojawił się nowy widok z nowym położeniem Wyszukiwanych haseł i Wykluczających słów kluczowych)
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz K
października 2015

Najlepszy Współtwórca
dzięki Marek za info... u mnie nadal w większości kont jeszcze po staremu, więc chwilkę poczekam z aktualizacją

Tomek w artykule jest nawiązanie do wyjątków, które możliwe, że u Ciebie miały miejsce... po prostu zadbaj o wykluczenia w tych grupach reklam by frazy nie "podgryzały się".
Dominik Myślak