Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama inVideo - sporo wątpliwości

Student ✭ ✭ ✭

Witam wszystkich,

obserwuję ogromny bałagan w reklamach inVideo, czyli banerach-nakładkach pokazywanych na filmie dostępnym na YouTube. Będę wdzięczny za Waszą pomoc i rozwianie ewentualnych niejasności.

1. Format reklamy - według dokumentacji ( https://support.google.com/displayspecs/answer/187095?hl=pl ) powinien to być baner 480x70. Rzecz w tym, że AdWords nie przyjmuje takiego rozmiaru banera, odrzuca go za nieprawidłowy rozmiar.

W galerii reklam nie ma już możliwości dodania nakładki inVideo - kiedyś była. Kampanię robię jako GDN po prostu. 

2. Inne formaty banerów - oglądając różne filmy na YT zaobserwowałem, że pojawiają się nakładki w wymiarach 468x60 i 728x90 oraz reklamy tekstowe.

Próbowałem wpuścić takie na YT i pomimo ustawienia bardzo wysokiego CPM i kierowania na tematy, nie osiągnąłem żadnych wyświetleń.

Jedyne wyświetlenia jakie uzyskałem to z baneru towarzyszącego 300x250. 

3. Kierowanie na miejsca docelowe - czy ta funkcja w ogóle działa? :-) Co trzeba zrobić aby pokazać reklamę na wybranym filmie YT, który wyświetla reklamy. Pomimo różnych testów i absurdalnych ustawień CPM brak efektów.

4. Automatyczne miejsca docelowe - w tym raporcie brak jakichkolwiek danych na jakich filmach wyświetlały się reklamy. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić gdzie dokładnie pojawiały się reklamy?

Przy reklamach In-Stream jeszcze jakość to działa, jednak przy inVideo mam sporo wątpliwości. 

Będę wdzięczny za Waszą pomoc.

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reklama inVideo - sporo wątpliwości

Wschodząca Gwiazda
Paweł nakładki in-Video dotyczą reklam w systemie rezerwacji. Na stronie, którą podałeś jest to zaznaczone. Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Mnie 480x70 nadal działa (są wyświetlenia), ale nowe muszę dodawać poprzez skopiowanie istniejącej i zmianę obrazów.

Student ✭ ✭ ✭
Adamie, tak ten artykuł dotyczy systemu rezerwacji - oczywiście zgadza się.

Rzecz w tym, że banery 468x60 i 728x90 są pokazywane bez rezerwacji - sam je widzę z własnych kampanii remarketingowych.

Problem jednak pojawia się gdy chcę puścić taką kampanię kierowaną na YouTube już bez remarketingu. Bez względu na wysokość stawki i tak wciąż 0 wyświetleń.
Paweł Rabinek

Najlepszy Współtwórca
Pawel,

Dwa pytania:
1. Dlaczego uzywasz CPM?
2. Czy banery sa animowane czy statyczne?