AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama html5 linki

Nowicjusz ✭

Zrobiłem pierwszą reklamę HTML5 w programie google web designer, wszystko było by dobrze tylko przy próbie uploadu gotowego zipa dostaje komunikat że paczka zawiera nieprawidłowe dane ale nie zaznacza jakie. W paczce jest to co wygenerował program google web designer nic od siebie poza zdjęciami, które nie przekraczają dopuszczalnego rozmiaru. Czy problemem może być to że w reklamie są 4 produkty i każdy z nich ma link w inne miejsce?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama html5 linki

Wschodząca Gwiazda
Nie miałam wcześniej z tym problemu, ale zakładam, że winowajcą są linki. Adres docelowy dla reklam ustalasz na poziomie adwords. Jeśli zaszyłeś linki w banerze to one mogą stanowić problem. Spróbuj je usunąć i ponownie dodać zip do konta. Jeśli wszystko jest zgodne z poniższymi wytycznymi to nie powinno być już problemu: (w tabeli masz dokładne wytyczne odnośnie formatu HTML 5).

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/176108?hl=pl

Nowicjusz ✭
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze w takim razie pytanie. Jeśli banner prezentuje 4 różne produkty rozumiem że nie ma możliwości linkowania do nich osobnymi linkami? Wydaje mi się że widziałem coś takiego na YT w przypadku bannerów html5.

Nowicjusz ✭
bez linków faktycznie działa

Wschodząca Gwiazda
Pewnie była to reklama realizowana w ramach remarketingu dynamicznego. Wtedy bazując na szablonie reklamy dostępnym w galerii reklam w Adwords można odsyłać do poszczególnych produktów z pliku z GMC.