AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama graficzna w google adwords - jak się za to zabrać?

Magister ✭

Witam, chciałbym zacząć stosować reklamy graficzne w Google Adwords, ale kompletnie nie rozumiem, jakimi prawami to się rządzi. 
Mam włączone sieci reklamowe automatyczne ze stawką automatyczną. Branża to biżuteria. Reklama graficzna zatwierdzona, budżet niby w porządku. NIBY - dlatego że w edycji budżetu kampanii wyświetla się że w porządku, a w widoku słów kluczowych jest napisane że reklama nie jest wyświetlana ze względu na budżet. 
W związku z powyższym proszę szanownych wtajemniczonych o odpowiedź na poniższe pytania:
1) O co chodzi z problemem budżetu opisanym powyżej
2) Czy stawki dla reklam graficznych są inne ? Jak sprawdzić od jakiej stawki trzeba zacząć żeby reklama graficzna się wyświetlała ?
3) Czy reklamy tekstowe z automatu wyświetlają się w sieciach wyszukiwania a reklamy graficzne w sieciach reklamowych ?

4) Jak sprawić, aby w sieciach reklamowych wyświetlała się moja reklama graficzna a nie tekstowa - a tekstowa tylko w sieciach wyszukiwania ? Obie są w ramach jednej grupy reklam o określonej tematyce wynikającej z grupy asortymentowej sklepu

Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
Dariusz

WebRep
 

Ten popularny wątek został przeniesiony z poprzedniego Forum pomocy AdWords.

Dot.: Reklama graficzna w google adwords - jak się za to zabrać?

Magister ✭

Najlepszy Współtwórca Lech Krupa odpowiedział:


 

1) O co chodzi z problemem budżetu opisanym powyżej

Mogą się zdarzyć takie sytuacje, że w dwóch różnych miejscach na koncie wyświetlają się różne (wydawałoby się sprzeczne) komunikaty dotyczące budżetu.
Wynika to ze specyficznych ustawień kampanii i możliwe, że znikomej historii. 
Za mało dni minęło żeby narzędzie na karcie kampanii wyświetliło komunikat, że budżet dzienny jest niewystarczający. Przy słowach kluczowych komunikat dotyczy sytuacji kiedy budżet dzienny lub budżet konta nie pozwala już na wyświetlanie reklam.


2) Czy stawki dla reklam graficznych są inne ? Jak sprawdzić od jakiej stawki trzeba zacząć żeby reklama graficzna się wyświetlała ?

Tak stawki dla reklam graficznych mogą i zazwyczaj są inne (większe) z uwagi na to, iż muszą wygrać aukcję ze wszystkimi (sumarycznie) reklamami tekstowymi mieszczącymi się w danej jednostce reklam. Wyłącz automatyczne określanie stawek, sukcesywnie podnoś stawkę i obserwuj.


3) Czy reklamy tekstowe z automatu wyświetlają się w sieciach wyszukiwania a reklamy graficzne w sieciach reklamowych ?

Reklamy tekstowe mogą wyświetlać się w obu sieciach (możesz o tym decydować), reklamy graficzne tylko w sieci reklamowej.

4) Jak sprawić, aby w sieciach reklamowych wyświetlała się moja reklama graficzna a nie tekstowa - a tekstowa tylko w sieciach wyszukiwania ? Obie są w ramach jednej grupy reklam o określonej tematyce wynikającej z grupy asortymentowej sklepu.
Najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie osobnych kampanii na każdą sieć (osobno sieć reklamowa, osobno wyszukiwania). W ustawieniach kampanii wybierz sieć, na którą kampania ma być kierowana a dla słów lub grup reklam wybierz odpowiednie stawki.
Przejdź na ręczne ustawianie stawek.

 

5) Słowa kluczowe dla sieci reklamowej nie biorą bezpośredniego wpływu w wyświetlaniu reklam jak to jest w sieci wyszukiwania.
Dla sieci reklamowej słowa określają tematykę witryn lub doprecyzowują tematykę podstron w ramach witryny na których ma wyświetlić się reklama. Musisz mieć ustawione stawki dla grupy reklam dotyczące sieci reklamowej a nie dla pojedynczych słów kluczowych.
Wyświetlenia będziesz obserwował na poziomie grupy reklam a nie poszczególnych słów (przy słowach będą cały czas zera).
Stawki są różne w zależności od miejsca docelowego i WJ Twoich reklam w stosunku do konkurencji.
Jak nie działa zwiększ stawki. Zwiększasz stawki maxCPCby wygrać licytację. rzeczywiste stawki za klikniecie zazwyczaj są niższe niż licytowane. 

6) System wyświetli reklamę pasująca do jednostki na danej podstronie witryny docelowej. reklama graficzna zajmuje cała jednostkę reklam i nie jest modyfikowana pod względem rozmiaru w czasie wyświetlania.