AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama biura tłumaczeń. Skuteczność.

Nowicjusz ✭

Witam, 

Mam dość dużą zagwozdkę dt. optymalizacji kampanii dla biura tłumaczeń. Problem polega głównie na:

- ograniczonym budżecie

- lokalizacji (6 miast)

- sporej ilości zaplanowanych fraz

- kosztu fraz w branży tłumaczeniowej

Z początku planowałem podzielić całą kampanię ze względu na lokalizację, później w każdej z nich stworzyć podobne grupy reklam z wykorzystaniem podobnych fraz. Takie właściwie klony, ale "spersonalizowane" pod miasta. 

Przy głębszej analizie wyszło mi jednak, że budżet dzienny na jedną z fraz (przykładowo) jest śmiesznie niski i nie będzie to wgl skuteczne. 

Szukałem innych wariantów, ale w dalszym ciągu nie znalazłem złotego środka. Może z Waszego doświadczenia uda mi się sklecić coś sensownego. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reklama biura tłumaczeń. Skuteczność.

Najlepszy Współtwórca
Zaczynasz tworzyć kampanię, czy już ją masz i starasz się wycisnąć z niej jeszcze więcej?

Jeśli zaczynasz to może zacznij od jednej kampanii z kierowaniem na wszystkie 6 miast i jakimś sensownym podziałem na grupy reklam. Po pewnym czasie nowa strategia sama Ci się ułoży - zwłaszcza ta z podziałem kampanii na konkretny region/konkretne regiony.

Jeśli już masz działającą kampanię i chcesz ja optymalizować, to sprawdź, które regiony są skuteczniejsze i na tej podstawie podziel kampanie - jeśli widzisz w tym sens pod względem przekazania większego budżetu dla tej kampanii.

Sprawdzałeś harmonogram? Wiesz, w których godzinach dochodzi do konwersji? Stosujesz rozszerzenia reklam?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Tak też zrobiłem.

Podzieliłem kampanię według miast, do nich grupy reklam dt. oferowanych usług i frazy z dopasowaniami. Do tego oczywiście stosowne rozszerzenia.

Strach miał wielkie oczy, większość z tych fraz kierowanych na konkretne miasta nie szczycą się dużą ilością wyszukań oraz wysoką ceną, dlatego jeśli chodzi o podział budżetu to nie powinno być źle.

Niemniej jednak martwi mnie to trochę, ponieważ frazy kierowane ogólniej - na Polskę - miały lepsze statystyki. Być może zdecyduje się zrobić jedną "ogólną" kampanię z takim kierowaniem i zobaczę, co jest skuteczniejsze.

Student ✭ ✭
Z praktyki wiem, że jeżeli klient chce kierować na jakieś miasta to najczęściej są to miasta z dużą konkurencją (większość biznesów myśli bardzo podobnie). Dlatego statystyki dla miast masz gorsze niż w przypadku kampanii na całą Polskę.
Jeżeli jest to biuro obsługujące klientów przez internet to pogadaj z klientem i zrób działania na całą Polskę z wykluczeniem miast w których stawki są największe. Może to będzie dobra strategia.
Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy