Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama aplikacji mobilnej w sieci wyszukiwania

Student ✭ ✭

Witajcie

Mam aplikację mobilną na Google Play i App , która chcę zareklamować w wyszukiwarce. Jak powinna prawidłowo wyglądać ustawiona kampania na sieć wyszukiwania:  sieć wyszukiwania--> wszystkie funkcje a potem nowa reklama aplikacjii/treści cyfrowych kierowana po słowach kluczowych (które najbardziej pasują do tej aplikacji?) i oczywiście adred docelowy to adres google play mojej aplikacji. Jeśli tak to wygląda, to jak długo czeka się na pojawienie się takiej reklamy? Bo mam cały czas komunikat: Wyrażenie kluczowe obecnie nie powoduje wyświetlania żadnej z Twoich reklam. (wynik jakości to 7/10). Proszę podpowiedzcie czy robię prawidłowo,(jeśli tak to co ewentualnie robię źle),  jeśli nie to jak powinnam to zrobić? Poza tym ważne jest dla mnie również śledzenie pobrań tej aplikacji (o ile na Google Play) udało mi się bez problemu ustawić konwersję z App jest trudniej, bo w sumie nie wiem czy się w ogóle da?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna B
września 2015

Dot.: Reklama aplikacji mobilnej w sieci wyszukiwania

Wschodząca Gwiazda
1. Pobaw się dopasowaniem słowa kluczowego, zmień np. ze "ścisłego" na "do wyrażenia" i wtedy wyświetlanie reklam może "ruszyć".
2. Coś dla Ciebie : https://support.google.com/adwords/answer/2549053?hl=pl

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭
Przepraszam, zapomniałam wcześniej odpisać. Tak ustawienia powyższe opisane przeze mnie w pierwszym poście (i podpowiedzi od Adama) są poprawne, reklamy się wyświetlają trzeba było tylko troszkę zaczekać, więc temat uważam za zamkniętyEmotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭
Twoje słowo kluczowe jest mało popularne w Google, dlatego też masz ten komunikat, co automatycznie Cię dyskwalifikuje.
Reklamuj się na słowa powiązane tematycznie z Twoją aplikacją, a nie samą nazwę aplikacji, wtedy uzyskasz kliknięcia.

Na drugie pytanie niech wypowiedzą się inni, bo tego akurat nie robiłem. Na pewno się da bo robił mi to programista, ale jak ? nie mam zielonego pojęcia Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
czy ktoś może ma jeszcze inne pomysły i podpowiedzi bo komunikat nadal jest taki sam mimo dodania innych słów kluczowych.
Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
1. Pobaw się dopasowaniem słowa kluczowego, zmień np. ze "ścisłego" na "do wyrażenia" i wtedy wyświetlanie reklam może "ruszyć".
2. Coś dla Ciebie : https://support.google.com/adwords/answer/2549053?hl=pl

Adaśko

Student ✭ ✭
Adam właśnie tak robiłam, z tego co skonsultowałam z supportem ustawione jest dobrze tylko trzeba czekać. więc dziękuje wszystkim za pomoc i zobaczymy jutro czy reklamy ruszą.
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭
Przepraszam, zapomniałam wcześniej odpisać. Tak ustawienia powyższe opisane przeze mnie w pierwszym poście (i podpowiedzi od Adama) są poprawne, reklamy się wyświetlają trzeba było tylko troszkę zaczekać, więc temat uważam za zamkniętyEmotikon: Szczęśliwy