Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama Wydawnictwa Książkowego

Student ✭ ✭

Mam wesprzeć w reklamie wydawnictwo książkowe. Firma wydane książki sprzedaje (bardzo cienko) w swoim sklepie internetowym, ale utrzymuje się głównie ze sprzedaży hurtowej. Ich książki sprzedają zarówno małe firmy na Allegro jak i Empik (ale nie w jakichś wielkich ilościach). Czy ktoś ma jakieś refleksje związane ze wspieraniem takiej firmy narzędziami Google? Wstępnie myślę raczej o wykorzystaniu głównie GDN do pokazywania kontekstowo tytułów, które mają na wyłączność, bo przecież promowanie samej marki wydawnictwa większego sensu nie ma (chyba)... Będę wdzięczna za uwagi Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Reklama Wydawnictwa Książkowego

Magister ✭ ✭ ✭
Kasiu: pytanie podstawowe brzmi "Jakie ceny oferuje to wydawnictwo w swoim sklepie w porównaniu do cen na Allegro?". Domyślam się, że sprzedaje drożej i na tym można zakończyć temat Emotikon: Mrugający

Ich grupą docelową powinni więc być kolejni właściciele "małych firm z Allegro oraz Empików" i dla tego typu podmiotów stworzyłbym podstronę "Współpraca przy dystrybucji naszych książek" i próbowałbym na niej oprzeć remarketing dedykowany takim podmiotom (pytanie tylko, czy zbierze się odpowiednia lista odbiorców).

Drugą grupą docelową są klienci wolący przepłacić, ale kupić bezpośrednio - tu powinny coś osiągnąć reklamy na wszystkie tytuły/wszystkich autorów z oferty oraz remarketing. W reklamach oczywiście akcentujemy "bezpośrednio od wydawcy".

Samymi AdWordsami daleko tu nie zajedziemy, więc proponuję od razu ostro budować listę subskrybentów newslettera (jeden z celów realizowanych przez AdWords i temat, którym na serio zajmie się ktoś w wydawnictwie, aby ta zbudowana lista sprzedawała). Być może również jakieś angażowanie społecznościowe...

....
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński