Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama Video

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

Czy miał ktoś doświadczenie związane z reklamami video na YT? Jak to się ma do skuteczności kampanii? Czy jest to opłacalne? 

Dziękuję za każdą sugestię Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Dot.: Reklama Video

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zależy jaki masz cel kampanii. Reklamy wideo (TrueView in-stream, in-display) mają sens przy kampaniach promujących markę/wizerunkowych. Przy kampaniach nastawionych na konwersję (zakup, telefon, kontakt e-mail itd.) lepiej sprawdzają się tradycyjne kampanie na sieć wyszukiwania ewentualnie reklamową.

Nowicjusz ✭ ✭
Dokładnie zależy mi na promowaniu filmiku o dlugosci ok 5min. Jest to promocja naszych zakątków Polski w Australii i Stanach Zjednoczonych.

Nowicjusz ✭ ✭
Dodam, że kampania działa już dla tej usługii w sieci wyszukiwania. Jednak chciałbym zwiększyć jej skuteczność, dlatego też pomyślałem właśnie o takim filmie.

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Trueview in-display powinno się być ok. 

Co do opłacalności to trzeba sprawdzić doświadczalnie. Tego typu kampanię traktowałbym raczej jako uzupełnienie kampanii głównej. Film promocyjny można np. kierować tylko do osób, które miały już kontakt z witryną lub oglądały inne filmy z kanału na YouTube. Mam na myśli remarketing.

Kierowanie na tematy lub po zainteresowaniach raczej słabo sie sprawdza.

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję serdecznie za podpowiedź Emotikon: Szczęśliwy W takim razie wezmę pod uwagę remarketing.
Pozdrawiam!