Obecnie 312 forumowiczów jest online
Obecnie 312 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama TYLKO na smartfony i telefony komórkowe

Nowicjusz ✭
Witam. Do niedawna, póki istniały reklamy starszego typu, w ustawieniach kampanii mogłem samodzielnie wybrać urządzenia na które ma być kierowana moja reklama. I tak, witrynę mobilną reklamowałem tylko na telefonach komórkowych. Obecnie przeszedłem na reklamę rozszerzoną i niestety połowa kliknięć pochodzi z komputerów stacjonarnych, które są całkowicie poza kręgiem moich zainteresowań. Pomimo zaznaczenia "(na komórki)" przy reklamie, pomimo ustawienia +300% dla urządzeń mobilnych w aktywnym dostosowywaniu stawek, wciąż znaczna część wejść pochodzi z komputerów i laptopów. Czy można jakoś wykluczyć komputery stacjonarne i laptopy? Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reklama TYLKO na smartfony i telefony komórkowe

Najlepszy Współtwórca
Oczywiście, że można. Wejdź w edycję poszczególnych reklam i zaznacz opcje "urządzenia przenośne". Oczywiście przy braku innych reklam mogą one te z być wyświetlane w innych urządzeniach. Drugie rozwiązanie to utworzenie reklam typowo na urządzenia przenośne.

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź. Właśnie pomimo zaznaczenia w opcjach reklamy "urządzenia przenośne", na tę chwilę większość wyświetleń i kliknięć pochodzi z komputerów stacjonarnych. :/ Jeżeli chodzi o "utworzenie reklam typowo na urządzenia przenośne", to jak rozumiem chodzi o reklamy WAP. Te z kolei nie są wyświetlane na "smartfonach i komórkach wyposażonych w przeglądarki z pełną funkcjonalnością", a takie urządzenia mobilne również mnie interesują. Czy jest więc jakieś jeszcze rozwiązanie?

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

To jest jedna z większych wad kampanii rozszerzonych. Nie ma możliwości kierowania ruchu wyłącznie na komórki.

Pewnym mykiem jaki przychodzi mi do głowy jest ustawienie stawek maksymalnych na poziomie słów kluczowych/grup na np. 0,01zł oraz jednoczesne ustawienie modyfikatora na komórki na 300% lub wartość jaka ci odpowiada. Dzięki temu razej masz pewność, ze przy stawce 0,01 zł reklama nie wyemituje się na urządzeniach stacjonarnych, natomiast ruch mobilny otrzyma stawki zgodne z modyfikatorem.

Napisz czy to ma sens i czy zadziałało.

Nowicjusz ✭
Właśnie wczoraj w przypływie geniuszu Emotikon: Mrugający wpadłem na to samo i już witałem się z gąską, a tu okazało się, że nie można ustawić modyfikatora na komórki powyżej 300%. Wiadomo, jest nieco lepiej, ale nie chcę tracić 25% budżetu, aby użytkownik komputera stacjonarnego zobaczył skromną witrynę z niewielkimi grafikami..

Wschodząca Gwiazda
no niestety, nie wiem w ogóle jak google wpadło na pomysł, żeby tak ograniczyć nam możliwość decydowania na co chcemy wydawać swoje budżety. tutaj jest link do petycji o dodanie nam takiej opcji http://www.change.org/petitions/google-adwords-provide-more-advertiser-options-in-enhanced-campaigns... jeżeli reklamujesz aplikację mobilną to jest forma reklamy, która umożliwa kierowanie reklamy tylko na smartfony z danym systemem operacyjnym

Najlepszy Współtwórca
Z tego co pisze @piterw to strona mobilna nie aplikacja dla tego nie proponowałem reklamy aplikacji. To działa trochę inaczej.

Nowicjusz ✭ ✭
Cześć, szukam rozwiązania problemu przedstawionego przez piterw. Czy jest jakiś sposób na wykluczenie z kampanii urządzeń takich jak laptopy? Ja też chcę kierowac moją kampanię TYLKO na telefony komórkowe i smartfony...

Wschodząca Gwiazda
tak jak wyżej pisaliśmy, tylko na mobile sie nie da. Można zaznaczyć opcję przy reklamie - urządzenia przenośne ( http://i.imgur.com/XzSpqKC.png ) co nie znaczy, że te reklamy będą się wyświetlały TYLKO na mobile, ale powinno to nieco ograniczyć wyświetlanie na laptopach.
Jeżeli jesteś zawiedziony, skargi ślij do Google, tutaj Ci nikt nie pomoże niestetyEmotikon: Smutny.

Najlepszy Współtwórca
Jeśli chcesz utrzymać użytkowników mobilnych to jeszcze remarketing za pomoca G. Analytics (tylko sieć reklamowa). Odfiltrujesz do list remarketingowych dokładnie takich jak chcesz zarówno po zachowaniu jak i urządzeniu, systemie itd.