Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama Adwords linkuje do nie istniejącej strony - błąd 404

Nowicjusz ✭

Witam

jestem początkujący w temacie Adwordsów i może coś źle robię albo jednak nie i może ktoś miała podobny problem. Mianowicie reklama stworzona w panelu adwords (zatwierdzona) po kliknięciu w panelu kieruje dobrze do główne strony jednak jak ją wywołam w wyszukiwarce i kilknę linkuje mi w tak dziwny sposób że dostaje błąd 404 - taka strona nie istnieje.

Czy ktoś z Was miał już taki problem i czy możecie coś podpowiedzieć?

Pozdrawiam

NitroX
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam Kowalski
września 2015

Dot.: Reklama Adwords linkuje do nie istniejącej strony - błąd 404

Najlepszy Współtwórca
Zalecam lepiej uporanie się z serwerem bo to on jest winowajcom. Serwer musi rozróżniać Twój adres od tego z dodanym tagowaniem, czyli omijać/nie czytać tego co jest za znakiem zapytania - włącznie - sprawa się wtedy uspokoi... włączysz sobie automatyczne tagowanie i będziesz mógł dalej śledzić dane w analyticsie (połączyć konto adwords i analytics)

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

Sprawdź dwa razy, czy poprawnie wpisałeś adres i czy nie masz jakiejś jednej reklamy, która linkuje do złej strony.

Dwa użyj narzędzia podglądu i diagnozy (zakładka narzędzia) - sprawdź jak w nim działa reklama - nie wyklikasz budżetu.

Czy masz włączone automatyczne tagowanie? Zakładka Moje konto >> Ustawienia

Jeśli tak to do linku strony docelowej dodawany jest znacznik gclid - ?gclid=432er34525325

Twój serwer może nie radzić sobie z takim dodanym elementem i stąd błąd 404

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dzięki za podpowiedzi biore się za sprawdzanie.

NitroX

Nowicjusz ✭

Dwa dodatkow pytania:

- czy jedna zła reklama może wpłynąć na całą kampanie i na inne reklamy?

- czy jesli wyłącze automatyczne tagowanie to efekt będzie działał od zaraz czy jest jakiś czasookres który trzeba odczekać aż system to przetrawi?

Dzięki i pozdrawiam

NitroX

Wschodząca Gwiazda
- Co masz na myśli pisząc "zła reklama"? Ta kierującą z do strony z błędem 404? W takim przypadku system po wykryciu problemu ze stroną odrzuci ją, a zanim to nastąpi wyklikasz sobie niepotrzebnie budżet wiec lepiej to sprawdzić i wyeliminować.

- po wyłączeniu automatycznego tagowania efekt będziesz miał od razu. pamiętaj tylko, że utracisz możliwość śledzenia statystyk kampanii w Analytics wiec ewentualnie otaguj linki ręcznie.

Nowicjusz ✭

Dzięki Paulina,

niestety obserwuje ten problem od jakiegoś czasu, na początku wyłaczałem kampanie po kampanii (mam ich 5) ale to nic nie dawało. Dzisiaj włączyłem starą czyli tą którą zrobiłem jako pierwszą i która działała przez prawie 2 miesiące. I dzisiaj zaobserwowałem 1 kliknięcie które w analytics pokazało mi 404. W grupie tych reklam miałem tylko 1 reklamę dlatego analiza była prosta. Sprawdziłem czy nie ma w niej błędu edytując i sprawdzając. Jednak kliknięcie na nią dalej linkowało do 404. Zrobiłem test - nowa reklama w tej samej grupie. Prosty link na główny adres strony (home page) i po zatwierdzeniu w wyszukiwarce poświęciłem kilkadziesiat groszy - klik i znowu 404 masakra - klikanie z poziomu panelu Adwords daje pozytywny wynik. Wyłączyłem auto tagowanie i to pomogło.

Dzieki Paulina jeszcze taz - muszę zgłębić temat tego tagowania.

NitroX
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam Kowalski
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Zalecam lepiej uporanie się z serwerem bo to on jest winowajcom. Serwer musi rozróżniać Twój adres od tego z dodanym tagowaniem, czyli omijać/nie czytać tego co jest za znakiem zapytania - włącznie - sprawa się wtedy uspokoi... włączysz sobie automatyczne tagowanie i będziesz mógł dalej śledzić dane w analyticsie (połączyć konto adwords i analytics)

Dominik Myślak