Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklama AdWords w... AdWords. Czy warto?

Nowicjusz ✭

Cześć, 

Chcę poznać Wasze opinie i prosić o podzielenie się doświadczeniem. 

Od kilku lat prowadzę kampanie AdWords dla paru stałych klientów. Teraz chcę zdobyć ich więcej i rozszerzyć działalność w zakresie reklamy w sieci.
Naturalnie, pierwsze o czym pomyślałem to kampania AdWords. Jednak wstępna analiza stawek dla słów w tej branży (rekomendowane bidy w okolicach 20 zł i więcej) i pierwsze ~3 tygodnie działań (kliknięcia u góry strony po ok. 11-14 zł przy WJ 8/10) nie nastrajają optymistycznie. 

Jeszcze za wcześnie, by mówić o ROI, ale zastanawiam się, czy jest sens, by certyfikowany specjalista konkurował na stawki z dużymi agencjami i ich budżetami? 
Stąd moje pytanie i prośba o podzielenie się doświadczeniem: czy Waszym zdaniem reklama usług prowadzenia kampanii AdWords w... Google AdWords jest opłacalna? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭

Tak jak w każdej branży na bardzo ogólne frazy raczej nie wygrasz z dużymi rybami. albo coś regionalnego, jakaś nisza, albo content marketing + remarketing 

Wschodząca Gwiazda

Chociaż należę do tych grubych ryb, to masz szansę walczyć z każdym. Na reklamę nie patrz pod względem kosztów, ale zysków. Jeżeli wydasz na pozyskanie 1 klienta 300 zł, ale on ci się zwróci w ciągu 1-2 miesiąca to warto inwestować. Liczy się ROI a nie koszty kampanii. Jeżeli to zrozumiesz, to staniesz się grubą rybą w AdWords. Mogę podpowiedzieć, że niektórzy wolą freelancerów niż agencje, wiec walcz o dobre pozycje w aukcjach AdWords'wych a będzie Ci dane. Powodzenia.

Magister ✭

@Adam Grabowski ma racje, analizuj koszt w skali dłuższej współpracy.

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics