Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguły automatyczne - wykorzystany budżet

Student ✭

Witam,

czy istnieje możliwość stworzenie reguły automatycznej (wysłanie emaila lub wykonanie akcji - wstrzymanie kampanii) jeśli całkowite koszty na koncie przekroczą pewną kwotę? W tej chwili jedyne co udało mi się znaleźć to taka akcja ale jeśli konkretna kampania przekroczy jakieś wydatki dzień wcześniej. Utworzenie współdzielonego budżetu przez wszystkie kampanie na koncie nie wchodzi w grę, podobnie jak utworzenie osobnych kont dla każdej kampanii. 

Wydaje mi się, że gdzieś czytałam o takim rozwiązaniu, ale nie moge sobie teraz tego przypomnieć. Czy ktoś może pomóc?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MoniQ
października 2015

Dot.: Reguły automatyczne - wykorzystany budżet

Najlepszy Współtwórca
Moniq trochę się oszukałem tego wątku, ale był na forum - wiedziałem, że muszę go znaleźć - specjalnie dla Ciebie Emotikon: Język

https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Ograniczenie-kwoty-na-kampani%C4%99/m-p/...
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: MoniQ
października 2015

Najlepszy Współtwórca
Moniq trochę się oszukałem tego wątku, ale był na forum - wiedziałem, że muszę go znaleźć - specjalnie dla Ciebie Emotikon: Język

https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/Ograniczenie-kwoty-na-kampani%C4%99/m-p/...
Dominik Myślak

Student ✭
O żesz kurka. Wielkie dzięki! Czysta magia ale dodaję i zobaczymy jak działa Emotikon: Szczęśliwy
W tym temacie, który wkleiłeś jest info, żeby zmienić tylko w 2 miejscach. I to wszystko? Po przekroczeniu ustalonego przeze mnie budżetu kampanie zostaną wstrzymane tak?
PS. korzystałam z tego skryptu w nowszej wersji (http://www.freeadwordsscripts.com/2013/04/dynamically-adjust-campaign-budgets-v20.html) - link z tej strony, na którą przekierowuje link z wpisu.

Najlepszy Współtwórca
ja osobiście nie testowałem tego skryptu, ale robił to Maciek - przetestuj i daj znać Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Jak coś się zadzieje / albo i nie to dam znaćEmotikon: Szczęśliwy

O a jednak już dziś pomęczę. 

Wyrzuca mi błąd:

Invalid argument: url (line 155)

a w linii 155 mam:

return SpreadsheetApp.openByUrl(spreadsheetUrl);

Wschodząca Gwiazda
Ja chciałbym tylko zaznaczyć, że nie jestem pewien, że ten skrypt ( http://www.freeadwordsscripts.com/2013/04/dynamically-adjust-campaign-budgets-v20.html )będzie robić to co chcesz, gdyż np. funkcja, która jest zdefiniowana od linii 63 skryptu function _change_spend(), a konkretnie linia 78, gdzie znajduje się kod camp.setBudget... dokonuje zmian w ustawieniach budżetu.

Ten skrypt działa chyba w ten sposób, że zmniejsza ustawienia dziennego budżetu we wszystkich lub określonych kampaniach, jeśli dotychczasowe wydatki były wyższe niż teoretycznie powinny być średnie dzienne wydatki.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek skryptu na koncie radzę go dokładnie przeanalizować by wiedzieć jak on działa i jakie będzie wprowadzał zmiany, żeby potem nie było niespodzianek.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
@Tomasz - Niestety analiza tego nic mi nie da bo moja wiedza w tym zakresie ogranicza się tylko do przekopiowania i wprowadzenia kodu. Co sugerujesz wpisać zamiast tych wspomnianych linijek? Albo chociaż podpowiedź jak mogę szukać odpowiedzi na to pytanie w internecie, pod jakimi hasłami.

Wschodząca Gwiazda
Napisz co chcesz, żeby robił skrypt, gdyż z Twojego pierwszego posta nie wynika to jednoznacznie.
np. masz przeznaczone na dany miesiąc maks 5000zł na wszystkie kampanie i chcesz by skrypt zliczał wydatki od początku miesiąca i wstrzymywał kampanie, gdy suma wydatków przekroczy 5000zł? A od nowego miesiąca ma te wstrzymane kampanie ponownie wznawiać? Czy o to Ci chodzi, czy coś innego?
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Tak, dokładnie. Jeśli ustalony dla danego konta budżet w danym miesiącu kalendarzowym przekroczy 5000, chcę żeby kampanie zostały wstrzymane. Jeśli skrypt jeszcze będzie w stanie ją wznowić 1 następnego miesiąca, to już będzie genialnie.

Wschodząca Gwiazda

Poniżej skrypt, który powinien załatwić sprawę.

Dwie rzeczy, które musisz zrobić to nadać kampaniom etykietę checkCost (możesz utworzyć dowolną etykietę i zmienić jej nazwę w skrypcie) oraz ustawić wartość graniczną wydatków w parametrze maxCost. Na koniec oczywiście ustaw harmonogram dla skryptu.

Na początku każdego miesiąca skrypt wznowi automatycznie wszystkie kampanie z etykietą checkCost. 

//etykieta kampanii, które będziemy sprawdzać
var label = "checkCost";
//maksymalna kwota wydatków w miesiącu na wszystkie kampanie z etykietą checkCost
var maxCost = 1000;

function main() {
  //sprawdzamy aktualny dzień miesiąca
  var today = new Date().getDate();

//jeśli dzisiaj pierwszy to wznawiamy kampanie
  if(today == 1){
    Logger.log("wznawiamy kampanie");
    changeStatus("enable");
  }else{
//sprawdzamy wydatki we wszystkich kampaniach w obecnym miesiącu var sum = 0; var campaigns = AdWordsApp.campaigns().withCondition("LabelNames CONTAINS_ANY [" + label + "]").get(); while(campaigns.hasNext()){ campaign = campaigns.next(); sum += campaign.getStatsFor("THIS_MONTH").getCost(); } //jeśli suma wydatków w obecnym miesiącu przekracza zadany limit if(sum > maxCost){ Logger.log("Wstrzymujemy kampanie"); changeStatus("pause"); } } } //funkcja pomocnicza, która wznawia lub wstrzymuje wszystkie kampanie na koncie z etykieta 'label' function changeStatus(newStatus){ var campaigns = AdWordsApp.campaigns().withCondition("LabelNames CONTAINS_ANY [" + label + "]").get(); while (campaigns.hasNext()){ campaign = campaigns.next(); if(newStatus == "enable"){ campaign.enable(); }else if (newStatus == "pause"){ campaign.pause(); } } }
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Wow! Dzięki wielkie! Czary. Wartości zmienione, kod zaimplementowany. Od dziś życie będzie o wiele łatwiejsze Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
I o to właśnie chodzi ze skryptami AdWords Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Działa! z każdym dniem lubię te skrypty bardziejEmotikon: Szczęśliwy Raz jeszcze dzięki.