Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguły Automatyczne - ustawienie anty-zmniejszające udział w wyszuk.

Student ✭ ✭

Mam ustawioną regułę automatyczną na podnoszenie ceny o kilka groszy jeśli fraza jest poniżej 5 pozycji a obniżanie jeśli jest powyżej 4 pozycji. Do czasu jest wszystko ok, aż reguła w oparciu o tą zasadę nie obniży mi za bardzo stawek.

Wtedy frazy wyświetlają się coraz rzadziej i to te najlepsze - są na poziomie ok 5-10gr (bo po np 12gr pokazywały się jeszcze na 3 pozycji średnio).

Próbuję jakoś rozwiązać ten problem dodając regułę opartą o udział w wyświetleniach. Ale dzieje się coś dziwnego. Gdy edytuję aktualną regułę i naciskam "Podgląd wyników" mam info " Zastosowanie reguły teraz spowodowałoby zmianę około 18 kampanii słowa kluczowe". Gdy jednak dodam JAKĄKOLWIEK regułę opartą o udział w wyświetleniach przy jakimkolwiek ustawieniu ( < czy >) - "Podlgąd wyników" zawsze komunikuje  Gdyby reguła została uruchomiona teraz, nic by się nie zmieniło. Nie rozumiem tego - przecież to nie logiczne.

Pytania:

1 Czy ktoś wie skąd takie dziwne ww info i jak poradzić sobie z dodaniem reguły "udział w wyświetleniach"?

2 A może jest lepsze rozwiązanie na utrzymywanie reklam na pozycjach pomiędzy 4 i 5 a jednocześnie nie tracenie wyświetleń na dobrych frazach?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reguły Automatyczne - ustawienie anty-zmniejszające udział w wys

Wschodząca Gwiazda
Hej,
Ja bym Ci radził stosować zmniejszanie stawek o %, a nie o x groszy, przy tak małych stawkach wydaje się to znacznie bardziej rozsądne rozwiązanie( chociaż ja bez względu na wielkość cpc stosuje własnie %)

Ad drugiego akapitu- też uważam, że to nielogiczne i nie jestem pewny, czy może czegoś nie przeoczyłaś, bo jeżeli reguła ze wszystkimi parametrami byłaby taka sama to przy podglądzie powinno pokazywać tą samą liczbę zmian- może np brałaś pod uwagę inny okres?

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Nie zmieniam czegokolwiek w ustawieniach funkcjonującej reguły poza dodaniem tej nowej opartej o udział w wyświetleniach. Przy dodaniu nowej reguły nie mam możliwości ustawienia oddzielnego okresu dla nowej reguły - cały czas zostaje ten, co był - czyli "korzystam z danych z Poprzedni dzień"...

Nowicjusz ✭
U mnie jest ten sam problem. Też jestem ciekawy dlaczego dodanie reguły opartej o udział w wyświetleniach jakby unieruchamia tą najpierw dodaną regułę dotyczącą średniej pozycji w dniu poprzednim Emotikon: Smutny Może ktoś będzie wiedział.