Obecnie 170 forumowiczów jest online
Obecnie 170 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguła na średnią pozycję 2

[ Edytowane ]
Student ✭

Mogę jeszcze jakoś ulepszyć regułę która reguluje stawki utrzymując mi reklamę na śr pozycji 2

wygląda to tak:

1) Podnieś stawkę o 0,5zł z górną granicą jeżeli:

średnia pozycja jest gorsza niż 2

kliknięcia >= 1

codziennie o 6:00 korzysta z danych z dnia poprzedniego

2) Obniż stawkę o 0,5zł z dolną granicą jeżeli::

średnia pozycja jest lepsza niż 2

kliknięcia >= 1

po ustabilizowaniu się cen zmienię stawkę modyfikującą na 0,25 groszy oraz zmiany będą dokonywane na podstawie średniej z ostatnich 7 dni

I tu też pytanie czy da się zrobić aby brał stawkę z ostatnich trzech lub nawet dwóch dni ?  Może macie jakieś propozycje jak to ulepszyć ? A może w ogóle to wywalić i zrobić coś zupełnie innego.

...edit...

i już widzę, że zamiast: kliknięcia >= 1 powinny być: wyświetlenia >=1

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jet-printer
września 2015

Dot.: Reguła na średnią pozycję 2

Magister ✭ ✭ ✭
Ja najczęściej stosuję skrypt, który wykorzystuje dane z danego dnia (informacje z wczoraj są już przecież nieaktualne) i zmienia cenę o określony procent. Skrypt jest uruchamiany co godzinę, co dzień lub też ustawiam np. 4 kopię skryptu odpalane kolejno co 6 godzin (na początek częściej, gdy stawki są już ustabilizowane - rzadziej).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Czy na pewno masz dobrze ustawione te reguły?

Co dokładnie chciałeś zrobić?

W tej chwili (według mnie) system non stop będzie wprowadzał reguły, ponieważ zawsze pozycja będzie albo lepsza od 2, albo po wprowadzeniu reguły gorsza od 2 - i tak w kółko.

Jeśli chciałeś, żeby średnia pozycja utrzymywała się np. jako 2 miejsce to

średnia pozycja jest gorsza niż 3

średnia pozycja jest lepsza niż 1

Pamiętaj, że systemowi jest często ciężko utrzymać pozycje reklamy na równej pozycji - dlatego często podawana średnia to 2,3. Reguła ma objąć w pewien sposób przedział jaki Cię interesuje.

Co do wymagań to mogą to być i kliknięcia - zależy to od Ciebie kiedy reguła ma reagować.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Ja najczęściej stosuję skrypt, który wykorzystuje dane z danego dnia (informacje z wczoraj są już przecież nieaktualne) i zmienia cenę o określony procent. Skrypt jest uruchamiany co godzinę, co dzień lub też ustawiam np. 4 kopię skryptu odpalane kolejno co 6 godzin (na początek częściej, gdy stawki są już ustabilizowane - rzadziej).
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

[ Edytowane ]
Student ✭

I tu pytanie, jeżeli nie uwzględnione zostały wszystkie bieżące dane do statystyk to czy nie są one mylące i czy warto podejmować jakieś zmiany na ich podstawie? Przecież dane pojawiają się z pewnym opóźnieniem.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Czy na pewno masz dobrze ustawione te reguły?

Co dokładnie chciałeś zrobić?

W tej chwili (według mnie) system non stop będzie wprowadzał reguły, ponieważ zawsze pozycja będzie albo lepsza od 2, albo po wprowadzeniu reguły gorsza od 2 - i tak w kółko.

Jeśli chciałeś, żeby średnia pozycja utrzymywała się np. jako 2 miejsce to

średnia pozycja jest gorsza niż 3

średnia pozycja jest lepsza niż 1

Pamiętaj, że systemowi jest często ciężko utrzymać pozycje reklamy na równej pozycji - dlatego często podawana średnia to 2,3. Reguła ma objąć w pewien sposób przedział jaki Cię interesuje.

Co do wymagań to mogą to być i kliknięcia - zależy to od Ciebie kiedy reguła ma reagować.

Dominik Myślak

Student ✭
Dzięki, poprawiłem na:
obniż jeżeli lepsze niż 1,7 i zwiększ jeżeli gorsze od 2,7
i taka mała uwaga, nic wielkiego ale system wymaga ode mnie wprowadzanie średniej pozycji z kropką, podczas gdy sam wyświetla z przecinkiem.

[ Edytowane ]
Student ✭

Jak uruchamiać regułę automatycznie co dwie godziny ?

...edit...

ok już wiem po prostu powielić ją i wstawić inny czas jej wykonania Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
przez panel adwords częstotliwość może być np. codziennie (ale nie co x godzin)

możliwe, że przez API możesz ustawić większą częstotliwość

Natomiast zakres z jakiego ma pobierać system możesz wybrać z x dni - wedle reguł z listy - np. ostatnie 7 dni, bądź od poniedziałku do piątku.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Skrypty mogą mieć harmonogram co godzinę, ale uruchamianie co godzinę wydaje się być trochę bez sensu bo należy pamiętać, że ustawienie harmonogramu uruchamiania skryptu co godzinę wcale nie oznacza, że będzie on uruchamiany dokładnie co godzinę.
W praktyce jest on uruchamiany po prostu raz na godzinę i może to być np. 7:10 a następnie 8:55 i 9:15.
Tomasz Ciepłucha