Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Regionalizacja kampanii

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

Chciałam się doradzić, czy w celu zwiększenia konwersji oraz zmniejszenia kosztów warto skierować kampanię sklepu internetowego ogólnopolskiego na konkretne miasta?

Najwięcej konwersji jest z największych miast, co jest uzasadnione.

Osobiście wydaje mi się, że nie zmniejszy to znacząco kosztów kampanii, a czy zwiększy się konwersyjność, nie wiem. Co o tym myślicie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Regionalizacja kampanii

Najlepszy Współtwórca
to wręcz zalecane rozwiązanie w celu maksymalizacji konwersji, ale jeśli masz odpowiednią ilość danych by podjąć takie decyzje.

można rozwiązać je na kilka sposobów - korzystając z kampanii rozszerzonej i zwiększenia stawki na te miejscowości, bądź stworzenia odrębnych kampanii na te miejscowości i zmodyfikowania trochę tekstów bardziej konkretnych dla tych miast.

Eksperymentowanie jest wskazane opierając się na danych zebranych dotychczas.
Dominik Myślak

Magister ✭
Dokładnie, można się u oprzeć o raporty z wyników sprzedaż dużych sklepów internetowych które są notowane na giełdzie i podają takie wyniki do publicznych wiadomości, gdzie wyraźnie widać dużo większą ilość zamówień z większych aglomeracji.
Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Zajrzyj do raportu Odbiorcy -> Dane demograficzne -> Lokalizacja w Google Analytics i przejdź do zakładki e-commerce. Wybierz wymiar podstawowy: miejscowość.

Zobaczysz dokładne dane o liczbie transakcji, średniej wartości transakcji, wartości jednych odwiedzin, współczynniku konwersji itd. Na tej podstawie można podjąć decycję, na które miasta postawić a które odpuścić.

star2.jpg

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję za informacje i zainteresowanie tematem.