Obecnie 192 forumowiczów jest online
Obecnie 192 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport wyszukiwanych haseł dla kampanii produktowych

Student ✭

Hej,

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość uzyskania informacji z której grupy produktów pochodzą wyszukiwane hasła w raporcie wyszukiwanych haseł jeśli produkty z kategorii podzielone mam w jednej grupie poprzez grupy produktów

lub

Czy rekomendujecie podział kategorii produktów w sklepie internetowym na grupy reklam i dzięki temu uzyskanie dostępu do wyszukiwanych haseł dla danych grup reklam?

Dzięki za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Bartosz M
września 2015

Dot.: Raport wyszukiwanych haseł dla kampanii produktowych

Wschodząca Gwiazda
Z tego co tam sprawdzałem(a sam swego czasu miałem nadzieje coś podobnego znaleźć) to nie ma takiego raportu.
Nie jestem pewny czy Twój pomysł ma sens, bo chyba mniej więcej można się domyśleć, że przykładowo dla kategorii mysz komputerowych, będą frazy "mysz xyz" itp. Wg mnie w obecnej sytuacji to najlepiej byłoby przydzielić do jednej grupy jeden produkt, wtedy byśmy wiedzieli najwięcej, ale takie coś niestety wiąże się z mnóstwem pracy, jeżeli produktów w sklepie jest dużo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Bartosz,

wszystkie produkty wyświetlają się razem i ich pozycje nie są numerowane.

Dodatkowo produkty do wyszukiwanych haseł są dopasowywane na podstawie opisu przesłanego do GMC, więc raczej nie szukaj sposobu wykluczania haseł, a po prostu zadbaj o dobrą treść opisów.

Niestety przy wpisywaniu haseł ogólnych, do których będzie pasowało kilka Twoich produktów, nie da się wskazać tego, który ma się wyświetlić. Google samo wybierze jeden z nich - ten, który będzie miał największe szanse na kliknięcie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Z tego co tam sprawdzałem(a sam swego czasu miałem nadzieje coś podobnego znaleźć) to nie ma takiego raportu.
Nie jestem pewny czy Twój pomysł ma sens, bo chyba mniej więcej można się domyśleć, że przykładowo dla kategorii mysz komputerowych, będą frazy "mysz xyz" itp. Wg mnie w obecnej sytuacji to najlepiej byłoby przydzielić do jednej grupy jeden produkt, wtedy byśmy wiedzieli najwięcej, ale takie coś niestety wiąże się z mnóstwem pracy, jeżeli produktów w sklepie jest dużo.

Student ✭
Tak masz rację w przypadku konkretnych produktów jak "mysz xyz" łatwo jest to sobie odfiltrować.
Problem pojawia się w przypadku produktów, które różnią się od siebie jakimś atrybutem, np. wymiarem lub kształtem.
Wtedy nie możesz jednoznacznie stwierdzić czy prawidłowo wyświetla się produkt dla wyszukiwanych haseł i dlatego chciałbym to sprawdzić, aby móc wykluczyć nieodpowiednie słowa.

Rozumiem, że raportu takiego nie ma.

A czy jest w takim razie możliwość sprawdzenia na jakiej pozycji wyświetla się produkt?
Rozwiązanie
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Bartosz,

wszystkie produkty wyświetlają się razem i ich pozycje nie są numerowane.

Dodatkowo produkty do wyszukiwanych haseł są dopasowywane na podstawie opisu przesłanego do GMC, więc raczej nie szukaj sposobu wykluczania haseł, a po prostu zadbaj o dobrą treść opisów.

Niestety przy wpisywaniu haseł ogólnych, do których będzie pasowało kilka Twoich produktów, nie da się wskazać tego, który ma się wyświetlić. Google samo wybierze jeden z nich - ten, który będzie miał największe szanse na kliknięcie.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Student ✭
Ok, dzięki za pomoc.

Pozdrawiam Emotikon: Szczęśliwy