AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

RLSA - Kilka pytań

Student ✭ ✭ ✭

Chciałabym uruchomić kampanię remarketingową do osób, które odwiedziły moją stronę, ale nie skonwertowały w sieci wyszukiwania.

1. Czy w tym celu powinnam skopiowac kampanię główną search i w odbiorach przypisać im listę remarketingową ? Czy przyp takim rozwiązaniu, nie będzie konfliktu pomiędzy kampanią główną serach i jej kopią (search +z listą remarketing) ?

2. W kampanii głównej jaką mam teraz zauważyłam, że mam dodanych odbiorców z listą "Wszyscy użytkownicy". Myślę że nie ma to sensu, chciałam ją skasować ale nie mogę. Mam tylko komunikat: Your change was not applicable to any of the selected rows.
No changes have been made
" Z czego to wynika ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: RLSA - Kilka pytań

Wschodząca Gwiazda

Hej Kamila,

odpowiem Ci jak to ja praktykuję zwykle.

Ad. 1 Nie wydzielam zwykle osobnej kampanii RLSA i Search. W ramach tradycyjnej kampanii na wyszukiwarce dodaję tylko listę odbiorców i w nich podnoszę stawkę tak by byli bardziej brani pod uwagę przy wyświetlaniu reklam. Jedyne na co zwróć uwagę to opcje ustawień odbiorców czyli: tylko stawka / stawka i kierowanie. To ma znaczenie czy kampania będzie kierowana zarówno do ogółu i twoich odbiorców z listy czy tylko do listy remrketingowj jaką wrzucisz do kampanii.

Jeśli zdecydujesz się wydzielić kampanię RLSA jako osobną to zadbaj o to aby ustawienia były na "stawka i Kierowanie" żeby faktycznie z tradycyjną kampanią Ci się nie zdublowała.

Kiedyś założenie kampanii RLSA było takie, że skoro docierasz do odbiorców, którzy li byli na stronie to uogólniasz bardziej słowa kluczowe. Choć są droższe to wiesz, ze trafiasz w swój target. Ale teraz strategie są różne.

Ad. 2 A jak próbujesz dokonać zmian? Najprościej jeśli wstrzymasz tą listę lub wejdziesz w edycję (tak jakbyś chciała dodać kolejną grupę odbiorców) i w niej usuniesz grupę. Może tak sie uda.

Wschodząca Gwiazda

1 Ja natomiast robie oddzielne kampanie. Właśnie dlatego, że w RLSA często sie sprawdzają nieco ogólniejsze frazy.

Student ✭ ✭ ✭

OK, stworzyłam odzielną kampanię dla RSA, w karcie odbiorcy chce przypisać listę remarketingową (mam ich ok. 10), każda po 10-12tys użtkowników, ale... do wyboru w ramach tej karty mam tylko 2 listy:

- Wszyscy użytkownicy

- Wszyscy użytkownicy, którzy wykonali konwersję

A gdzie pozostałe listy ?

Wschodząca Gwiazda

Lista musi mieć min. 1000 ciasteczek żeby zadziałała w sieci wyszukiwania. Jak duże są pozostałe listy?

Wschodząca Gwiazda

w koncie adwords ->udostepniane zasoby-> odbiorcy masz listy i ich wielkości w zależności od sieci https://i.imgur.com/oejMF2f.png

Student ✭ ✭ ✭

Dziwne jest to, że dla search i gmail mam brak dostępu.

Na Youtube i GDN mam 6800...

Lista.PNG

Student ✭ ✭ ✭

Dzwoniłam do supportu i dostałam info, że podobno reguły list mają za dużo parametrów i dlatego nie mogę ich użyć w RLSA...

A czy wy używacie tylko listy WSZYSCY UŻYTKOWNICY ?