Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przymus utworzenia witryny przy rejestracji w AdWords?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam!

Czy nie można zamieścić reklamy bez własnej witryny?

Jako tłumacz podawałbym wyłącznie e-mail kontaktowy.

pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Przymus utworzenia witryny przy rejestracji w AdWords?

Wschodząca Gwiazda
Potrzebna jest jakaś strona docelowa !!! Nie trzeba mieć własnej witryny by reklamować usługi czy produkty w AdWords. Możesz reklamować podstronę portalu ogłoszeniowego na których umieściłeś swoją ofertę.

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Dla AdWords Express dopuszczalna też jest wizytówka "Moja Firma" promująca lokalny biznes www.google.pl/mojafirma

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za porady,są bardzo pożyteczne.
Z tymże odnośnie AdWords Express mam mały dylemat.Oferuję swoje usługi z zagranicy za pomocą internetu ,a tutaj wymagane jest dokładne podanie adresu,co chciałem właściwie uniknąć.Ale domyślam się ,że jest to właściwie kwadratura koła,ponieważ nie jest już to biznes lokalny.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Stwórz własną stronę w jednym z darmowych generatorów. Będziesz miał wtedy pełna kontrolę nad jej treścią.

http://pl.mywebzz.com/ jest całkiem ok. Możesz też sprawdzić http://www.weebly.com/ czy http://pl.wix.com/

Nowicjusz ✭ ✭
Mógłbyś to troszkę sprecyzować? W jakim sensie nie mam kontroli nad treścią w googlowej witrynie?

Najlepszy Współtwórca
Na własnej stronie możesz zmienić i zamieścić wszystko, treść, kolory, szablon tak aby najlepiej przedstawić siebie, swoja ofertę i skłonić potencjalnego Klienta do kontaktu / zakupu. Wizytówka Moja Firma ma ograniczenia w tym zakresie. To sztywny format pozwalający na umieszczenie wybranych informacji. Wizytówka nie zastępuje strony, ma inne zadanie.

Nowicjusz ✭ ✭
O.K. Koniec końców zdecydowałem się na utworzenie witryny w obrębie google'a.Tylko dlaczego nie mogę znależć teraz mej strony w wyszukiwarce? Mimo dość wyrażnego zawężenia zakresu poszukiwania?

Profesjonalista ✭
Nowo utworzona strona musi zostać zaindeksowana przez roboty Google żeby była widoczna w wynikach wyszukiwania. Trzeba poczekać. Możesz wpisać w wyszukiwarkę:

site:twojastrona.pl

i zobaczysz czy jest już zaindeksowana. Utworzenie mapy strony i dodanie jej w narzędziach dla webmasterów Google może trochę przyspieszyć proces.

Najlepszy Współtwórca
Kwestia obecności w wyszukiwarce to odrębny niemały temat, który wykracza poza tematykę tego Forum.
W skrócie:
- Google musi dowiedzieć się o istnieniu witryny (np zgłoszenie mapy w GWT lub poprzez odnośnik na innej stronie),
- witryna musi spełniać wytyczne Google dla Webmasterów,
- po indeksacji może pojawić się w wynikach.

W kwestie pozycji w wynikach wyszukiwania, indeksacji i ew. problemów zapraszam na odrębne Forum Pomocy Google, temu właśnie poświęcone:
https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

Nowicjusz ✭ ✭
Dzięki za wyczerpującą odpowiedż.W międzyczasie się pojawiła,chociaż nie pod wyszukiwanym hasłem ,tak jak bym sobie tego życzył.Problematyka pozycjonowania jest mi powierzchownie znana.Może tylko jeszcze krótko:gdzie mógłbym się wczytać w temat keywords i pozycjonowanie tak abym mógł moją stronę skutecznie naprowadzić na "tłumacz .......... języka".Z góry dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi ,jak również ewentualnie powyższe.

[ Edytowane ]