Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przydzielenie usługi do nowej grupy wewnątrz jednego konta analytics

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, czy ktoś może mi podpowiedzieć jak rozwiązać następujący problem... Kiedyś dawno temu utworzyłem jedną grupę pod którą podpiąłem cztery osobne usługi/domeny. Z czasem pojawiły się nowe opcję w analytics i teraz każda nowa strona ma swoją grupę, dzięki temu przydzielam komuś dostęp do jednej witryny. Teraz chciałbym nie tracąć danych, wydzielić te stare domeny z jednej wspólnej grupy twrząc dla każdej nową osobną. Czy ktoś wie jak to zrobić? czy jest to możliwe?

Screen Shot 2013-10-16 at 9.53.04 AM.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Przydzielenie usługi do nowej grupy wewnątrz jednego konta analy

Najlepszy Współtwórca
Hej, idealna sytuacja to jedno konto = jedna domena. Jedna usługa = Google Analytics (GA) lub Google Universal Analytics (GUA). Niestety z obecnym podziałem nic nie zrobisz. Sugeruje przenieść każdą domenę do nowego konta.

Pamietaj, ze odkad pojawily sie nowe opcje przydzielania dostepu to mozesz dac uzytkownikowi dostep do danych na dowolnym poziomie (konto, usluga lub widok). Osoba z dostepem na poziomie konta ma dostep do konta, uslug i profili. Osoba z dostepem na poziomiem uslugi ma dostep do uslug i widoku. itp.

Dot.: Przydzielenie usługi do nowej grupy wewnątrz jednego konta analy

Magister ✭ ✭ ✭
@Wawrzyniec: Wybacz, że nie dostałeś odpowiedzi wcześniej. Jakoś umknął nam Twój wątek. Przepraszamy, obiecujemy poprawę Emotikon: Szczęśliwy

@Maciej Lewiński: Dziękuję pięknie za odpowiedź dla Wawrzyńca!

Pozdrawiam,
KarolinaP