Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przesłanie google_tag_params

Student ✭ ✭ ✭

Czy kod odpowiedzialny za połączenie zmiennych remarketingu dynamicznego z warstwą danych, można dodać w GTMie zamiast dodawania go w kodzie strony? W sklepie korzystam z kupionego modułu do Presty, nie ciężko mi ten moduł edytować. Podstawia on zmienne ale na tym się kończy praca modułu Emotikon: Język

Czy niezbędny kod (na niebiesko) mogę dodać w GTMie? Jeśli tak to jak? Pomóżcie Emotikon: Smutny

gjbhfiff.png

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2016

Dot.: Przesłanie google_tag_params

Wschodząca Gwiazda

Sorry, dopiero teraz zauważyłem na screenie, że masz zdefiniowaną zmienną google_tag_params jako zmienną wartswy danych, a powinieneś ją zdefiniować jako zmienną JavaScript, żeby to co napisałem wcześniej zadziałało.

google_tag_params.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Zależy z jakiego modułu korzystasz, ale zazwyczaj odbywa się to tak, że po uaktywnieniu modułu cały kod po stronie sklepu niezbędny do remarketingu dynamicznego powinien być zaimplementowany.

Resztę musisz zrobić w GTM (w tym google tag params), tutaj masz film z instrukcją:
https://www.youtube.com/watch?v=29pSgWO3mlk

Wykorzystaj Google Tag Assistant lub konsole w przeglądarce, aby sprawdzić czy moduł w preście odpowiednio przekazuje zmienne produktów niezbędne do remarketingu dynamicznego (więcej w powyższym filmie).

Pozdrawiam

Wschodząca Gwiazda
Możesz stworzyć zmienną JavaScript nazwać ją google_tag_params i przypisać jej wartość zmiennej google_tag_params pobieraną z kodu strony, a następnie użyć tej zmiennej w konfiguracji tagu remarketingowego wybierając ją w polu: Użyj warstwy danych > Zmienna warstwy danych

Jedyne, o co musisz dodatkowo zadbać, to uruchomienie tagu remarketingowego za pomocą reguły: Wyświetlenie strony: Element DOM dostępny.
Chodzi o to, by w momencie, gdy będzie uruchamiany tag remarketingowy, zmienna w GTM google_tag_params była już ustawiona.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Tomek jesteśmy blisko, dzięki za post. Tę zmienną już miałem z poradnika Przemka, brakuje mi tylko ostatniego ogniwa. W poradniku Przemka przesłanie zmiennych do warstwy danych było po stronie strony, w kodzie (fragment na niebiesko ze screena w 1. poście), inne poradniki zagraniczne też taki sposób pokazują a ja nie mam jak się dostać do kodu sklepu więc nie mogę go dodać.

Mamy więc otagowane zmiennie w kodzie sklepu, mamy ID remarketingu, mamy ustawienie, mamy zmienną w GTMie ale nie mamy przesłania zawartości ze sklepu do data layera Emotikon: Smutny

1.png

2.png

Wschodząca Gwiazda
Nie musisz nic więcej robić. To zadziała tak jak jest.
Tylko nie odpalasz tagu remarketingowego regułą All Pages, tylko tak jak napisałem.
Inaczej w momencie uruchamienia tagu zmienna google_tag_params w GTM jest jeszcze nieustawiona.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz P
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Sorry, dopiero teraz zauważyłem na screenie, że masz zdefiniowaną zmienną google_tag_params jako zmienną wartswy danych, a powinieneś ją zdefiniować jako zmienną JavaScript, żeby to co napisałem wcześniej zadziałało.

google_tag_params.png

Tomasz Ciepłucha