Obecnie 227 forumowiczów jest online
Obecnie 227 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przenoszenie domeny między kontami

Nowicjusz ✭

Witam

Czy można przenieść domenę do innego konta Adwords, nawet kosztem utraty ustawień obecnej kampanii?

Klient korzysta z usług innej firmy, z której chce zrezygnować na mój koszt.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda K
maja 2016

Dot.: Przenoszenie domeny między kontami

Najlepszy Współtwórca
Jeśli masz dostęp administracyjny do obecnego konta, to nawet jesteś w stanie przenieść całą kampanię.

Nie ma problemu z reklamowaniem domeny z innego konta, ale pod warunkiem, że nie jest ona reklamowana z dwóch i więcej kont.

Pobierz sobie AdWords Edytor i będziesz mógł skopiować całą kampanię na nowe konto.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Magda K
maja 2016

Najlepszy Współtwórca
Jeśli masz dostęp administracyjny do obecnego konta, to nawet jesteś w stanie przenieść całą kampanię.

Nie ma problemu z reklamowaniem domeny z innego konta, ale pod warunkiem, że nie jest ona reklamowana z dwóch i więcej kont.

Pobierz sobie AdWords Edytor i będziesz mógł skopiować całą kampanię na nowe konto.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Sprawa wygląda tak, że nie mam dostępu do konta administracyjnego. Klient chce przenieść swoje konto do nas. Poprzednia firma nie chce udostępnić danych do logowania, ponieważ posiada tam domeny innych firm. Dlatego nie wiem jak tą sytuację rozwiązać. Rozumiem, że to poprzednia firma musi przenieść konto, jednak chcę znać sposób żeby nikt mi nie wmówił, że nie ma takiej opcji Emotikon: Szczęśliwy Jakie jest rozwiązanie w takim przypadku?

Najlepszy Współtwórca
Poproście ich o wyeksportowanie całej kampanii Twojego Klienta do csv w AdWords Edytorze. A Wy ją sobie już sami zaciągniecie również przez Edytor.

Natomiast możesz ostrzec tamtą firmę, że prowadzenie kampanii dla Klientów na jednym koncie jest bardzo niebezpieczne. Co już wiesz Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ostatnie pytanie i już prawdopodobnie nie będę męczyć Emotikon: Szczęśliwy
Można prosić o jakiś link/krótką instrukcję odnośnie wyeksportowania i zaciągnięcia kampanii przez Edytora? Przyznam szczerze, że dzisiaj pierwszy raz spotkałam się z tym programem, ale ściągnięty już jest Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca

Jak Ci prześlą plik wyeksportowany, to jak wejdziesz sobie na pobrane konto AdWords (to nowe) to wystarczy wybrać

Screen Shot 05-16-16 at 12.29 PM.PNG

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ok, tylko ja dalej czegoś nie rozumiem, przepraszam. Aby pobrać konto AdWords mojego Klienta muszę posiadać maila oraz hasło, którego tamta firma mi nie poda.Czy tutaj chodzi o założenie nowego konta Adwords dla mojego Klienta, na które zostanie zaimportowany wyeksportowany plik?

Można jeszcze prosić w jaki sposób oni mają wyeksportować plik? Tak na wszelki wypadek jakby nie wiedzieli Emotikon: Mrugający

Przepraszam za głupie pytania Emotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Szczęśliwy Zerknij na screen - jest tam Eksportuj - w taki sposób wyeksportują konkretne konto - rozwinie się dodatkowe menu gdzie wybrać trzeba eksport konkretnych elementów.

Ty do Edytora AdWords pobierasz nowe konto AdWords, które Wy utworzycie. Tam nic nie będzie. Jak obecna firma, która prowadzi kampanię wyeksportuje kampanię Klienta, to Ty zaimportujesz ją na nowe konto.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ok, to będę działać. Zobaczymy Emotikon: Szczęśliwy
Jak już wszystko będzie ok - poprzednia firma może spokojnie skasować już domenę mojego Klienta na swoim koncie AdWordzie i nic nie wybuchnie? Emotikon: Szczęśliwy

Bardzo dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Mogą nawet tylko wstrzymać.

Natomiast może im wybuchnąć i nie ugaszą... Wiem, że na forum był co najmniej jeden taki przypadek, gdzie użytkownik był wręcz oburzony, tym, że Google zawiesiło całe konto AdWords (agencja prowadziła x kampanii na jednym koncie dla y Klientów) przez jedną nie reklamowaną już przez nich stronę/kampanię - nawet usuniętą, ale jednak będącą na koncie.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Dlatego jeżeli planujesz rozwój gałęzi AdWords sprawdź czym jest konto MCK i konta podrzędne Emotikon: Szczęśliwy tamta firma tak właśnie powinna prowadzić kampanię swoich klientów. Postaraj się nie powtarzać ich błędów Emotikon: Szczęśliwy