Obecnie 167 forumowiczów jest online
Obecnie 167 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prowadzenie reklamy na innej stronie

Student ✭

Cześć!

Czy można kierować reklamę na stronę, do której nie mamy dostępu, np: czy można kierować reklamy bezpośrednio na wp.pl?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam P
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz GA na stronie sprzedażowej to tam kieruj reklamę !!! Nie baw się w strony przejściowe, bo stracisz konwersje (sprzedaż).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda

Tak, jeżeli treść należy do Ciebie. Np. ogłoszenie czy sponsorowany artykuł. Oczywiście wydawcę możesz poinformować o tym fakcie i zapytać czy nie ma nic przeciwko temu. Adaśko

Student ✭

Generalnie jest to portal z kursami wideo, na którym mam swój kurs i po prostu ruch kierowałbym na podstronę z ofertą mojego kursu, na którym od razu można go zakupić. Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Wszechwiedzący ✭

Pozostaje jedynie odpowiedź na pytanie jak będziesz mierzył które działania powodują zakupy filmów, a które tylko "puste wejścia" Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Student ✭

Autorzy portalu wydzielają dla mnie widok GA specjalnie pod moje kursy, więc myślę, że połączenie GA i AdWords powinno dać rozwiązanie, czy są to wejście efektywne czy puste. Da radę? 

Profesjonalista ✭ ✭

Będziesz widział dane w analytics'ie ile sesji pochodzi z tej strony, ale nie lepiej kierować kampanie na jakąś swoją podstronę sprzedażową?

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭

No i właśnie tu jest pytanie czy lepiej kierować reklamę na swoją podstronę sprzedażową i z niej kierować ludzi na ten portal (będzie wydłużona ścieżka, bo użytkownik po kliknięciu w reklamę, przejdzie na moją stronę, a z niej po przeczytaniu oferty dopiero przejdzie na portal gdzie będzie mógł kupić kurs) czy może od razu kierować reklamę na portal. Co myślicie?

Dot.: Prowadzenie reklamy na innej stronie

Profesjonalista ✭ ✭
Najlepiej zrobić u siebie na stronie e-sklep a nie kierować do zewnetrznego źródła gdyż link wychodzący osłabia Twoją stronę z punktu widzenia SEO. Można wszystko, ale jeśli nie chcesz dodawać u siebie funkcjonalności sklepu to wówczas chyba rzeczywiście reklamę kieruj na ten serwis zewnętrzny który będzie kierować do Twojej strony, z kampani adwords dowiesz się ile było klików, a z Analytics ile sesji z tego miejsca pochodziło. Najlepsze rozwiązanie jednak to chyba postawienie e-sklepu i powiązanie tego tak: strona sprzedażowa ---> E-sklep ---> Strona główna.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Adam P
listopada 2016

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz GA na stronie sprzedażowej to tam kieruj reklamę !!! Nie baw się w strony przejściowe, bo stracisz konwersje (sprzedaż).