Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prosty problem ale luka w pamięci

Magister ✭

Chce połączyć do swojego konta mck konto adwords klienta... klient wysłał mi ID konta i dodałem go w zakładce "Połącz istniejące konto"  dostaje maila od google, klikam na link i w momencie kiedy naciskam 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
grudnia 2015

Dot.: Prosty problem ale luka w pamięci

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem w jakie linki klikasz i w jakich wiadomościach (w sensie do kogo to przychodzi) .... ale procedura jest dość prosta:
1. na koncie MCK klikasz +KONTO i wybierasz opcję "Połącz istniejące konta"
2. wprowadzasz ID klienta i klikasz Poproś o zatwierdzenie
3. klient musi się zalogować na swoje konto AdWords, przejść do Ustawienia > Dostęp do konta i zaakceptować żądanie podłączenia menedżera
...i na tym koniec procedury
Po zatwierdzeniu Ty dostajesz informację, że Twoje zaproszenie zostało zaakceptowane i od tej chwili możesz już przez swoje MCK widzieć i mieć dostęp do konta klienta.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
grudnia 2015

Wschodząca Gwiazda
Nie wiem w jakie linki klikasz i w jakich wiadomościach (w sensie do kogo to przychodzi) .... ale procedura jest dość prosta:
1. na koncie MCK klikasz +KONTO i wybierasz opcję "Połącz istniejące konta"
2. wprowadzasz ID klienta i klikasz Poproś o zatwierdzenie
3. klient musi się zalogować na swoje konto AdWords, przejść do Ustawienia > Dostęp do konta i zaakceptować żądanie podłączenia menedżera
...i na tym koniec procedury
Po zatwierdzeniu Ty dostajesz informację, że Twoje zaproszenie zostało zaakceptowane i od tej chwili możesz już przez swoje MCK widzieć i mieć dostęp do konta klienta.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭

widocznie klient nie ma uprawnieni, bo przychodzi do mnie maila z info:

Użytkownik admin@xxx.pl zaprosił Cię do współużytkowania konta AdWords (identyfikator klienta 147-135-xxxx) przy użyciu Twojego adresu e-mail i hasła.

Aby przyjąć zaproszenie, kliknij link poniżej. Następnie utwórz konto Google lub wybierz istniejące, które w przyszłości będzie służyło do logowania się na konto AdWords. Konto Google wymaga jednego adresu e-mail oraz hasła i pozwala łatwo i bezpiecznie korzystać z innych usług Google.

Pamiętaj, że jeśli masz już nazwę użytkownika i hasło innego konta AdWords (nawet jeśli konto zostało anulowane), na tym koncie musisz użyć innego adresu e-mail.

Po zakończeniu tego procesu admin@xxx.pl może potwierdzić przyjęcie zaproszenia i udzielić Ci dostępu do konta AdWords. Zaproszenie to wygasa w dniu 22.12.2015.

Aby zaakceptować zaproszenie, przejdź na stronę:

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Wschodząca Gwiazda

To co robi Twój klient to najzwyczajniej próbuje dać Ci dostęp do swojego konta wysyłając Ci zaproszenie - czyli dodając Ciebie jako użytkownika do swojego konta - a to się z oczywistych względów nie uda.
Natomiast to co musi zrobić to po prostu zaakceptować zaproszenie od Ciebie.
Poproś go by się zalogował na konto AdWords, kliknął ikonę koła zębatego, wybrał Ustawienia konta, a następnie z lewego menu Dostęp do konta i tam będzie oczekujące zaproszenie od menedżera. 

Należy kliknąć przycisk Akceptuj żądanie. Pojawi się wówczas informacja o komunikat z dodatkowymi informacjami, który należy zaakceptować.

dostep-mck.png

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭
Tomek wszystko opisał - uzupełnię tylko, że klient zaproszenie wysyła Ci z podstrony, na której nieco niżej czeka już na niego zaproszenie od Ciebie - myślę, że możesz mu to w ten sposób opisać. Ja zwykle dodawałem, że w języku polskim jest to niefortunnie przetłumaczone Emotikon: Mrugający "Panie Janie, ja mam 'Poproś o dołączenie konta', ale Panu wyświetli się 'Akceptuj żądanie'. Proszę więc o zaakceptowanie tej prośby".
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński