AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 116 forumowiczów jest online
Obecnie 116 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Promowanie wpisów na blogu

Student ✭

Cześć,

 

Jak się zapatrujecie na reklamowanie wpisów na blogu (wrzucane co tydzień) po przez AdWords? Czy warto reklamować jeden artykuł przez cały tydzień i potem następny i następny, czy może od razu reklamować całego bloga?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Promowanie wpisów na blogu

Profesjonalista ✭ ✭

Adam, wszystko zależy od celu jaki posiadasz, jaki produkt sprzedajesz, ile klient potrzebuje czasu na zakup, intencji kampanii czy te artykuły mają sprzedawać czy może budować rozpoznawalność marki.

 

Inaczej jest, jeśli sprzedajesz np. szkolenia sprzedażowe dla firm w modelu że firma Cię zamawia na konkretny termin i prowadzisz je dla kilku/kilkunastu osób które firma Ci daje do przeszkolenia, a inaczej gdy masz własne terminy szkolenia i każdy może na nie przyjść za opłatą.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, w zależności od tego jaki budżet posiadasz warto robić wszystko, możesz np. do artykułu gdzie opisujesz zastosowanie danej konkretnej usługi czy produktu, stworzyć listę remarketingową która potem będzie kierowała do tego produktu czy usługi.

 

Generalnie w zależności od zasobów jakie posiadasz oraz jaki zysk generujesz z tych działań robić wszystko co się opłaca.

 

Artykuły najlepiej promować na konkretne słowa kluczowe, czyli jeśli wpis dotyczy produktu x to promujesz potem produkt x, inny artykuł dotyczy produktu y, to promujesz to na słowa kluczowe dotyczące y.

 

Musisz robić tak, żeby to Ci się opłacało, najlepiej na początku przetestuj wszystko, jeśli zależy Ci na czytelnikach, uruchom najlepiej newsletter, dzięki temu zostaniesz w stałym kontakcie z swoimi użytkownikami i będziesz mógł reklamować się optymalizując koszta.

 

Nie ma jednego sposobu na osiągniecie celu, wszystko zależy od indywidualnej sytuacji w jakiej się znajdujesz.

 

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Promowanie wpisów na blogu

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli zależy ci na zmaksymalizowanie ruchu w niewielkich pieniądzach (nie zadurzy max CPC), ale zarazem aby ruch był wartościowy to pomyśl o dynamicznych reklamach. Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/2471185?hl=pl .