AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 260 forumowiczów jest online
Obecnie 260 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Promocja serwisu randkowego o charakterze erotycznym

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

 

Jeden z moich kontrahentów chce zlecić nam prowadzenie kampanii AdWords dla dużego, zagranicznego serwisu randkowego o charakterze erotycznym (lekka / średnia erotyka) lecz po zalogowaniu się występują elementy pornograficzne (nagie zdjęcia, filmy itp).

 

Czy taki serwis można reklamować za pomocą AdWords? Do jakich wskazówek możemy się odnieść?

 

Kolejne pytanie: jeśli domena zawiera słowo "sex" czy "seks" można taką stronę reklamować za pomocą AdWords? Jeśli nie, rozumiem że najlepszym rozwiązaniem będzie osobny landing page - zgadza się?

 

Pozdrawiam,
Paweł

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Promocja serwisu randkowego o charakterze erotycznym

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Rzuć okiem na klasyfikację rodzinną:

http://support.google.com/adwordspolicy/bin/answer.py?hl=pl&hlrm=en&answer=69787

Oraz zasady dla usług erotycznych:

http://support.google.com/adwordspolicy/bin/answer.py?hl=pl&answer=176004

 

Usługi "Portale randkowe ukierunkowane na spotkania erotyczne" są dozwolone z ograniczeniami.
(...)Google zezwala na promowanie witryn randkowych ukierunkowanych na spotkania erotyczne. Takie reklamy są kwalifikowane do kategorii „Nie dla całej rodziny” lub „Tylko dla dorosłych”, w zależności od sposobu promowania usługi.(...)

 

Pozdrawiam,

JacKowski

Dot.: Promocja serwisu randkowego o charakterze erotycznym

Najlepszy Współtwórca
Potwierdzam powyższe. Wszystko zależy od "otoczki", czyli jaką grafikę macie na stronie. Jak mocno erotyczną. Jak prezentujecie produkty, które sprzedajecie - jeśli na zdjęciach produktów nie ma nagości to reklamy mogą przejść jako Zatwierdzona (nie dla całej rodziny), ale sądzę, że to się może nie udać, więc reklamy będą widniały jako Zatwierdzona (tylko dla dorosłych), czyli ich wyświetlanie zostanie mocno zniwelowane.
Dominik Myślak