Obecnie 254 forumowiczów jest online
Obecnie 254 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z zmianą adresu e-mail w AdWords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Więc tak, posiadam dwa konta gmail powiedzmy że dla ułatwienia będą to konta A (główne) i konto B (dodatkowe).

Na koncie głównym A kiedyś już miałem AdWordsa założonego i dłuuugo go nie używałem.

Teraz założyłem swoją stronę i chciałem puścić reklamę więc założyłem Adwordsa (przez przypadek) na moim koncie dodatkowym B

Skonfigurowałem go  (B) i puściłem tam jakąś kampanię. Jednak chciałbym aby moja strona i kampania która trwa była przypisana do mojego głównego konta A.

Czyli chciałbym zmienić właściciela Adwordsa z konta B na konto A i tutaj mam problem, gdyż wyczytałem żę tak nie można, jednak są jakieś sposoby Emotikon: Szczęśliwy Więc korzystając z jednego z nich chciałem dodać dostęp konta B do konta A i po tym usunąć użytkownika konta dodatkowego B tak aby został nowy czyli mój główny adres. Jednak na moim głównym koncie nie mogę przyjąć zaproszenia gdyż konto zostało już kiedyś powiązane z innym AdWords, próbowałem usunąć to powiązanie czy też stare AdWords przypisane do głównego konta A jednak w ustawieniach mam tylko cyt: "

Likwidacja konta
Konto zostało zamknięte. Reklamy z tego konta nie są wyświetlane."
Jednak dalej nie mogę powiązać tego konta gmail A z nowym AdWordsem gdyż cały czas pisze że "Konto Google może mieć dostęp tylko do jednego konta AdWords.
Konto Google lukaszma**k@gmail.com (konto A) ma już dostęp do konta AdWords.  "
Więc czytając trochę postów postanowiłem założyć nowe czyste konto C nie powiązane z żadnym AdWordsem i wysłać na nie zaproszenie z głównego konta A tak dodać kolejnego administratora a starego usunąć czyszcząc tym samym konto gmail A
Jednak po wysłaniu zaproszenie z dodaniem dostępu do konta z Adwordsa z głównym kontem A (które chce "oczyścić") do nowego C otrzymuje tam link z zaproszeniem, chcąc akceptować klikam w niego. potem otwiera mi się strona na której muszę założyć nowe konto Adwords po czym klikam kolejno:
-"Mam adres e-mail i hasło, których używam..."
-"Chcę używać istniejącego konta Google do logowania się do AdWords. "
po czym wpisuje dane do logowania z gmaila i zostaje przekierowany do strony logowania na Adwords i na tym sprawa się kończy.
Wchodząc na stare konto A do ustawień i do "Dostęp do konta" mam zaproszenia oczekujące w polu działania mam tylko "odwołaj zaproszenie" lub "wyślij zaproszenie ponownie"
Stronę odświeżam, pierwsze zaproszenia wysłane już jakieś 2-3 h temu. W momencie kiedy wysyłam ponownie zaproszenie na nowe konto C i klikam w link "potwierdź zaproszenie" mam informację:
"Konto Google może mieć dostęp tylko do jednego konta AdWords.
Konto Google lukaszmaryniak@gmail.com ma już dostęp do konta AdWords."

Czyli koło zamknięte aby przyjąć zaproszenie muszę założyć Adwords po założeniu Adwords nie mogę przyjąć zaproszenia po już mam konto :/
Pytanie co robię źle ? Lub czy jest jakiś inny sposób na to aby adwordsa powiązanego z kontem pobocznym B przenieść na mojego głównego gmaila A (które to już kiedyś było powiązane z Adwordsem )

Odpowiedź eksperta 1verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz M
września 2015

Dot.: Problem z zmianą adresu e-mail w AdWords

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Poniżej krótka instrukcja. Trochę łopatologicznie ale może przyda się też innym w przyszłości.

Jak dodać nowego użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi i jednocześnie uwolnić stary adres e-mail skojarzony z kontem AdWords

(ważne!) Pracujemy na dwóch kontach Google. Aby nie było problemów:

- na starym koncie AdWords pracujemy w standardowej przeglądarce

- do tworzenia nowego adresu e-mail adwords-forum@o2.pl a potem konta Google i AdWords używamy trybu incognito/prywatnego przeglądarki lub innej przeglądarki

1. Tworzymy nowy adres e-mail

Tworzę nowy adres e-mail, np. na poczta.o2.pl

W przykładzie adres: adwords-forum@o2.pl

Krok1

2. Wysłanie zaproszenia z poziomu AdWords

Na koncie AdWords wysyłam zaproszenie

Krok2

Po wysłaniu wygląda to tak:

Krok2-1

3. Przyjęcie zaproszenia

Na drugim koncie adwords-forum@o2.pl pracujemy w trybie incognito

Przechodzę do odebrania poczty na poczta.o2.pl

Krok3

Krok3-1

4. Tworzenie konta Google

Po kliknięciu w link z maila jak powyżej, w formularzu wybierasz:

Krok4

W ten sposób tworzysz konto Google (pod które nie jest jeszcze podpięte konto AdWords).

Następnie pozostają jeszcze 2 sprawy:
- trzeba zweryfikować adres e-mail konta Google
- osoba, która wysłała zaproszenie z poziomu AdWords musi ostatecznie przyznać dostęp

Krok4-1

Weryfikacja adresu e-mail konta Google

W skrzynce adwords-forum@o2.pl czeka mail od Google:

Weryfikacja

Weryfikacja2

Po kliknięciu jak powyżej weryfikację e-mail mamy z głowy

Weryfikacja3

W tym momencie możemy zalogować się na konto Google:

Wer5

Jednak dopóki osoba zapraszająca nie zatwierdzi dostępu na koncie AdWords nie będziemy mieli do niego dostępu:

Wer6

5. Zatwierdzenie dostępu

Wracamy na konto AdWords i tutaj widzimy już nowy przycisk:

Wer7

Po kliknięciu przyznaj dostęp jeszcze komunikat:

Wer8

Na koniec zmień uprawnienia na adminsitracyjne:

Wer9

6. Uwolnienie starego adresu e-mail

Logowanie do AdWords na nowym koncie Google: adwords-forum@o2.pl

Wchodzimy na: https://adwords.google.com/

Po przejściu do zarządzania użytkownikami mamy możliwość usunięcia starego admina i tym samym zwolnienia adresu e-mail przypisanego do konta AdWords.

Usuwanie starego admina

Teraz stary adres e-mail może nam posłużyć np. do utworzenia MCK lub podpięcia innego podrzędnego konta AdWords w sposób ujęty w punktach 2-3. W punkcie 4 musimy wtedy już wybrać "Mam adres e-mail i hasło...". Konto Google istnieje ale bez podpiętej usługi AdWords.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Jeszcze jedna uwaga, która może być pomocna. Podczas wysyłania zaproszenia dla nowego użytkownika, nie musimy wysyłać takowe zaproszenie na adres na jakim ma funkcjonować nowy administrator (użytkownik).

Czyli jeśli utworzyliśmy celowo maila x@przyklad.pl - aby był nowym administratorem.

i mamy jakiegoś swojego maila (nie powiązanego również z kontem AdWords) prywatny@przyklad.pl

to możemy takie zaproszenie przesłać na maila prywatny@przyklad.pl, a następnie procedurę założenia konta AdWords przeprowadzić jak napisał Krzysztof, czyli podając maila x@przyklad.pl i jakieś hasło.

Dlaczego o tym piszę? Wielokrotnie zdarzyło mi się, że takie problemy o jakich pisze Łukasz, takie zapętlenie było spowodowane właśnie wysłaniem zaproszenia na maila, na którym miało powstać nowe konto AdWords. Po wielokrotnych takich problemach wysyłam zaproszenie na jeden określony mail nie powiązany z Adwords, ale później przy tworzeniu konta tworzone jest już ono na odpowiednim mailu. Nigdy nie zawiodło.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Trochę zamieszane.

Zrozumiałem, że masz na adresie e-mail konto Google. 

Konto A - z usługą AdWords1

Konto B - z usługą AdWords2

Chcesz przepiąć AdWords2 na Konto A.

Ze względu na to, że na obu kontach Google masz podpięte AdWords musisz założyć kolejne konto Konto C.

1. Zakładasz Konto C (na nowym adresie e-mail)

2. Logujesz się na Konto A i dodajesz nowego użytkownika z prawami admina dla dla adresu e-mail Konta C

3. Logujesz się na Konto C, przechodzisz do AdWords i przyjmujesz zaproszenie

4. Będąc na Koncie C, usłudze AdWords usuwasz pierwszego admina (adres e-mail Konta A)

5. Logujesz się na konto B i dodajesz nowego admina (adres e-mail konta A)

Od tego momentu logując się na Konto A będziesz miał dostęp do usługi AdWords2.

Nowicjusz ✭
Tak to ładnie w skrócie opisałeś Emotikon: Szczęśliwy

Tylko tak jak pisałem wyżej założyłem właśnie to konto C wysłałem na nie zaproszenie z konta A czyli tam gdzie chcę przepiąć mojego nowego Adwordsa2, jednak po przyjęciu zaproszenia (kliknięciu w link akceptuj zaproszenie) nic się nie dzieje po za tym że zostaje przekierowany na stronę Adwordsa i poproszony o dane do zarejestrowania się tam, wpisuję te dane i dostaje nowe konto Adwors3 na koncie google C.

A cały czas na starym koncie AdWords1 nie mam nowego użytkownika wisi tylko wysłane zaprosznie i mam dwie opcje albo usuń zaproszenie, albo wyślij ponownie.

Czy po kliknięciu na link zaproszenia na nowym koncie Konto C muszę coś jeszcze zrobić po przejściu do Adwordsa ? Czy gdzieś tam jeszcze muszę potwierdzić dodatkowo zaproszenie ?

Wybrałeś złą opcję po odebraniu zaproszenia. 

Nie pozostaje nic innego jak założyć kolejny adres e-mail, wysłać zaproszenie jeszcze raz i spokojnie przejść procedurę (czytając dostępne opcje).

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

No nie do końca bo za dużo opcji tam nie ma są dwa etapy po kliknięciu w zaproszenie:

I do wyboru:
1- Mam adres e-mail i hasło, których używam już w usługach Google, takich jak AdSense, Gmail, YouTube czy Google+.
2 - Nie używam podanych tu usług.

gdzie klikając na 2 pozycję mamy formularz do założenia nowego konta, więc wybieram pozycje 1 "Mam adres e-mail i hasło,..."

Po tym otwiera się kolejne pole z dwoma opcjami "
Jak chcesz się logować do swojego konta AdWords? ":

1 - Chcę używać istniejącego konta Google do logowania się do AdWords.
2 - Chcę utworzyć nowe konto Google z nazwą użytkownika i hasłem, które będzie używane tylko w programie AdWords.

Więc klikam iż chcę się logować swoimi danymi, bo jak wybierze się opcję 2 to znów jest formularz do założenia nowego konta.

Po tem podaje się email i hasło i na tym koniec przenosi formularz do pola logowania Adwords i prosi o wpisanie ponownie danych email i hasło, po wpisaniu danych jesteśmy w głównym oknie Adwords i zabawa się kończy z nowym Kontem Adwords na nowym koncie google.

A na starym wisi cały czas "zaproszenie oczekujące" i działania do wyboru "odwołaj zaproszenie" lub "wyślij ponownie zaproszenie"

I tak już zrobiłem na 2 nowych kontach i cały czas historia się powtarza.

Masakra jakaś z tymi kontami, zacząłem robić 3 konto po to aby screeny porobić co robię po kolei itd. i o dziwo zaproszenie zostało przyjęte i mogłem odpiąć starego Adwordsa z konta google A. Ucieszyłem się i wysyłam zaproszenie na dostęp z konta Adwords 2 do głównego wolnego konta gmail, jednak ta sama przeglądarka po kolei te same czynności, leciałem nawet po zrobionych screenach i na koniec gratulacje z założonego konta Adwrods Emotikon: Szczęśliwy I lipa kolejne nowe utworzone konto Adwords.

Czyli teraz muszę robić już nowy 4 adres google aby znów odpiąć niepotrzebnego Adwordsa i znów się męczyć i a nóż widelec się uda odpiąć i a nóż widelec uda się przepiąć konto.

dlaczego to działa tak nie stabilnie ?

Przecież błędu tu żadnego nie może być skoro są tylko dwie opcje do wyboru po kliknięciu w zaproszenie, nie można nic inaczej zrobić i raz na kilka razy zadziałało, to czemu po chwili na nowym koncie ta sama procedura już nie zadziałała :/.

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]

Poniżej krótka instrukcja. Trochę łopatologicznie ale może przyda się też innym w przyszłości.

Jak dodać nowego użytkownika z uprawnieniami administracyjnymi i jednocześnie uwolnić stary adres e-mail skojarzony z kontem AdWords

(ważne!) Pracujemy na dwóch kontach Google. Aby nie było problemów:

- na starym koncie AdWords pracujemy w standardowej przeglądarce

- do tworzenia nowego adresu e-mail adwords-forum@o2.pl a potem konta Google i AdWords używamy trybu incognito/prywatnego przeglądarki lub innej przeglądarki

1. Tworzymy nowy adres e-mail

Tworzę nowy adres e-mail, np. na poczta.o2.pl

W przykładzie adres: adwords-forum@o2.pl

Krok1

2. Wysłanie zaproszenia z poziomu AdWords

Na koncie AdWords wysyłam zaproszenie

Krok2

Po wysłaniu wygląda to tak:

Krok2-1

3. Przyjęcie zaproszenia

Na drugim koncie adwords-forum@o2.pl pracujemy w trybie incognito

Przechodzę do odebrania poczty na poczta.o2.pl

Krok3

Krok3-1

4. Tworzenie konta Google

Po kliknięciu w link z maila jak powyżej, w formularzu wybierasz:

Krok4

W ten sposób tworzysz konto Google (pod które nie jest jeszcze podpięte konto AdWords).

Następnie pozostają jeszcze 2 sprawy:
- trzeba zweryfikować adres e-mail konta Google
- osoba, która wysłała zaproszenie z poziomu AdWords musi ostatecznie przyznać dostęp

Krok4-1

Weryfikacja adresu e-mail konta Google

W skrzynce adwords-forum@o2.pl czeka mail od Google:

Weryfikacja

Weryfikacja2

Po kliknięciu jak powyżej weryfikację e-mail mamy z głowy

Weryfikacja3

W tym momencie możemy zalogować się na konto Google:

Wer5

Jednak dopóki osoba zapraszająca nie zatwierdzi dostępu na koncie AdWords nie będziemy mieli do niego dostępu:

Wer6

5. Zatwierdzenie dostępu

Wracamy na konto AdWords i tutaj widzimy już nowy przycisk:

Wer7

Po kliknięciu przyznaj dostęp jeszcze komunikat:

Wer8

Na koniec zmień uprawnienia na adminsitracyjne:

Wer9

6. Uwolnienie starego adresu e-mail

Logowanie do AdWords na nowym koncie Google: adwords-forum@o2.pl

Wchodzimy na: https://adwords.google.com/

Po przejściu do zarządzania użytkownikami mamy możliwość usunięcia starego admina i tym samym zwolnienia adresu e-mail przypisanego do konta AdWords.

Usuwanie starego admina

Teraz stary adres e-mail może nam posłużyć np. do utworzenia MCK lub podpięcia innego podrzędnego konta AdWords w sposób ujęty w punktach 2-3. W punkcie 4 musimy wtedy już wybrać "Mam adres e-mail i hasło...". Konto Google istnieje ale bez podpiętej usługi AdWords.

Rozwiązanie
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Jeszcze jedna uwaga, która może być pomocna. Podczas wysyłania zaproszenia dla nowego użytkownika, nie musimy wysyłać takowe zaproszenie na adres na jakim ma funkcjonować nowy administrator (użytkownik).

Czyli jeśli utworzyliśmy celowo maila x@przyklad.pl - aby był nowym administratorem.

i mamy jakiegoś swojego maila (nie powiązanego również z kontem AdWords) prywatny@przyklad.pl

to możemy takie zaproszenie przesłać na maila prywatny@przyklad.pl, a następnie procedurę założenia konta AdWords przeprowadzić jak napisał Krzysztof, czyli podając maila x@przyklad.pl i jakieś hasło.

Dlaczego o tym piszę? Wielokrotnie zdarzyło mi się, że takie problemy o jakich pisze Łukasz, takie zapętlenie było spowodowane właśnie wysłaniem zaproszenia na maila, na którym miało powstać nowe konto AdWords. Po wielokrotnych takich problemach wysyłam zaproszenie na jeden określony mail nie powiązany z Adwords, ale później przy tworzeniu konta tworzone jest już ono na odpowiednim mailu. Nigdy nie zawiodło.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Dziękuje Panowie ostatecznie udało się.

Według mojego doświadczenia to bardzo ważne aby nie zakładać kont dodatkowych w tej samej przeglądarce.

Czyli konto główne przeglądarka np chrome drugie konto zakładamy i odbieramy zaproszenie na firefoksie, jak przyjmiemy zaproszenie to wylogowujemy się z każdej przeglądarki i czyścimy obie z historii.

Potem znów odpięte konto gmail (a na które chcemy przypiąć adwordsa) w jednej przeglądarce i konto które chcemy odpiąć a z którego chcemy wysłać zaproszenie w drugiej przeglądarce.

Wtedy to jakoś idzie choć i tak błędy w miedzy czasie wyskakują, np jak na załączonym screenie gdzie nie było widać możliwości odpięcia konta pomimo posiadania praw adminisrtatora. Ale znów wylogowanie czyszczenie przeglądarek i logowanie na nowo na czystych przeglądarkach i idzie.

11.JPG