AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 146 forumowiczów jest online
Obecnie 146 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z aktualizacją reklam.

Nowicjusz ✭ ✭

Witajcie,

w tematyce AdWords jestem całkowicie nowy i potrzebuję wsparcia kogoś bardziej doświadczonego.

Mam do zaktualizowania treść około 2 tys reklam tekstowych. Posiadam odpowiedni plik w excelu z podziałem na kampanie, ad grupy, reklamy, nagłówki itp. Sprawa niby prosta - bo da się wszystko zrobić w Edytorze poprzez dodaj//aktualizuj treś reklam ale jest jeden problem. Niektóre z tych reklam maą status active, niektóre paused i pomimo importowania statusu reklamy Edytor nie aktualizuje statusu reklamy.

Jak sobie z tym poradzić? Ręczna aktualziacja statusów reklam zajmie mi całą wieczność.

Dot.: Problem z aktualizacją reklam.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

...chyba, że w Excelu użyjesz opcji (Ctrl+F):

active.png

Nowicjusz ✭ ✭
Znam tą opcje Emotikon: Mrugający

Chodzi o to, że w Edytorze nie aktualizują się statusy reklam.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

A zaznaczenie wszystkich reklam przez Ctrl+A i zmiana stanu jak na grafice poniżej nie pomaga?

edyt.png

Magister ✭
Czy poza statusem edytujesz też treść ? Chcąc zmienić status edytuj tylko ten parametr. Oczywiście sprawdź, czy przypadkiem nie edytujesz kolumny AdGroup Status.

Nowicjusz ✭ ✭
Edytuję też treść reklamy. Wiem, żeby nie edytować kolumny Ad Group Status Emotikon: Szczęśliwy

Generalnie całość robię tak:

1.Wyłączam wszystkie reklamy które mająbyć aktualziowane.
2.Importuje zaktualizowane reklamy wraz z ich statusami aktywnośći. Niektóre z reklam są Active, niektóre Paused.

Jako wynik otrzymuję wszystkie reklamy o statusie Paused.
Z kolei jak nie wyłączam reklam które mają być zaktualziowane, to wszystkie są Active pomimo, że niektóre zaktualizowane powinny być paused.