Obecnie 258 forumowiczów jest online
Obecnie 258 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z Display Plannerem

Nowicjusz ✭

Witam,

Moja strona pojawiała się w Ad Plannerze przez długi czas, w zasadzie nic nie zmieniałem w ustawieniach, a mimo to kilka miesięcy temu przestała być dostępna w tym narzędziu.
Obecnie narzędzie Ad Planner zostało zastąpione Display Plannerem w Adwords i nadal to samo.

Wpisuję w pole "Twoja strona docelowa" adres mojej strony i w rezultatach widzę tylko strony o podobnej tematyce.
Podobnie gdy wpisuję oczywiste słowa kluczowe, które są w 100% związane z witryną.

- posiadam zdefiniowane kanały niestandardowe, wszystkie mają włączoną opcję kierowania reklam
- strona ma wysoką odwiedzialność (tygodniowo milion odsłon stron).

Pozdrawiam,
Janusz

Dot.: Problem z Display Plannerem

Nowicjusz ✭
Witam,

Odpowiedź znalazłem tutaj:
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Ustawienia-i-podstawy/Display-Planner/m-p/4988/highlight/tru...

Jest to bardzo nieintuicyjne i co najważniejsze, nie z wszystkimi domenami tak się dzieje.

Tzn. dla niektórych domen jak się wpisze w pole "Twoja strona docelowa" adres domeny, to w wynikach ląduje ona jako pierwsza (co jest ok).
Dla innych (w tym mojej) nie ma takiego efektu. Strona wogóle nie pojawia się w wynikach. Pomaga dopiero wpisanie jej adresu w pole "Co interesuje Twoich klientów" ... wtedy działa.

Dot.: Problem z Display Plannerem

Nowicjusz ✭
Co gorsza jednak, nie znalazłem innego słowa dla pola "Co interesuje Twoich klientów" oprócz pełnej nazwy domeny, aby uzyskać taki efekt.

Podobnie ma np. wizaz.pl

Jak się wpisze w pole "Co interesuje Twoich klientów" wizaz.pl, to się pojawia.
Jak się wpisze "wizaz" lub nawet "www.wizaz.pl" (wersja z www), to nie ma jej w wynikach wcale, tylko strony konkurencji !