Obecnie 184 forumowiczów jest online
Obecnie 184 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pracownik Adwords twierdzi, że strona się nie wyświetla, POMOCY

Nowicjusz ✭

Witam, moja witryna pozyczkipozabankowe.waw.pl została zawieszona, pracownik Adwords stwierdził, że aby możliwe było ponowne rozpatrzenie, strona musi wyświetlać się prawidłowo. U mnie na wszystkich przeglądarkach, u programisty i administratora serwera wszystko wyświetla się poprawnie, natomiast Szanowny Pan pracownik nawet nie może połączyć się z moją witryną. 

Porozmawiałem z nimi właśnie telefonicznie, przyznam, że po jakimś czasie słuchanie ciągłej odpowiedzi, że na pewno u nich nie ma problemów, a to, że wszystkim działa tzn Panu, mi, klientom tylko google adwords się nie może połączyć to i tak nie ich problem i musi Pan COŚ poprawić na stronie i zgłosić się ponownie zaczyna być męczące. Po byciu nieco natrętnym ostatecznie doszli do tego, że należy sprawdzić, czy na stronę można wejść z poza Polski bo ewentualnie tu może być problem, a jak nie tu to oni nie wiedzą. Po stwierdzeniu, że przecież jeśli się nie chce czegoś poprawić to nie trzeba się reklamować w adwords poprosiłem, aby Pan potwierdził jeszcze raz, że namawia mnie do rezygnacji z ich usług, ale jakoś nie chciał.

Bardzo proszę o pomoc, gdyż nie mam pojęcia co robić w tej sytuacji... z góry dziękuję

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Pracownik Adwords twierdzi, że strona się nie wyświetla, POMOCY

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

jeśli chodzi o stronę pod adresem jaki podałeś to u mnie wyświetla się prawidłowo. Być może problem leży po stronie hostingu? Zakładam, że jeśli strona miałaby ograniczone wyświetlanie na danym terenie to byś o tym wiedział, a raczej sam to zlecił/ustawił.

Sprawdź czy wina nie leży po stronie serwera, czy nie było ostatnio jakiś dłuższych przerw w jego działaniu przez co witryna nie była dostępna. Jeśli wszystko działa prawidłowo napisz do Google z prośbą o ponowną weryfikację strony. Rozumiem, że strona została zweryfikowana i odrzucona po tym jak czekałeś na aktywację kampanii?

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Najpierw zastanowiłbym się czy strona jest zgodna z zasadami reklamowymi Google:

Za pożyczki krótkoterminowe uznaje się pożyczki z zabezpieczeniem lub bez zabezpieczenia przyznawane na okres nie dłuższy niż 60 dni. Google nie zezwala na reklamowanie witryn oferujących pożyczki krótkoterminowe, w których nie ma informacji podanych poniżej (dotyczy to pożyczkodawców, witryn ułatwiających pozyskiwanie potencjalnych klientów oraz służących do porównywania ofert pożyczek krótkoterminowych):
prawidłowe dane kontaktowe lub adres fizyczny (adresy skrytki pocztowej nie są akceptowane);
zgodność pożyczki z krajowymi i lokalnymi przepisami dotyczącymi pożyczek krótkoterminowych;
umieszczenie następujących danych w widocznym miejscu na stronie docelowej, tj. w sposób wyraźny i rzucający się w oczy oraz korzystając z czcionki tego samego typu, rozmiaru i koloru co tekst podstawowy strony docelowej:
rzeczywista roczna stopa oprocentowania
konsekwencje niespłacenia pożyczki, w tym:
konsekwencje finansowe (czy są naliczane opłaty i/lub czy rosną odsetki);
procedury windykacyjne;
potencjalny wpływ na zdolność kredytową użytkownika;
zasady dotyczące przedłużania pożyczek (w tym informacje, czy przedłużenie jest automatyczne i czy wiążą się z tym dodatkowe koszty).
Właściciele witryn służących do porównywania danych lub pozyskiwania potencjalnych klientów mogą podać przykładowe konsekwencje w ich sieci, aby spełnić powyższe wymagania. Informacje o następstwach niespłacenia pożyczki należy zebrać w jednym miejscu na stronie docelowej.

Poza tym Google nie zezwala na rekalmę stron, które nie posiadają własnej-wartościowej treści, a jedynie linki do treści zewnętrznych. 

Wschodząca Gwiazda
@ Krzysztof nie chciałam nawiązywać do tego bo w sumie @damian B dostał od Google jasny, zupełnie inny komunikat. Sama treść strony to już inny temat.

Ze swojej strony pewnie ponownie skontaktowałabym się z supportem i poprosiła o informacje.

Nowicjusz ✭
Dzięki! Administrator serwera napisał: "Domena na 100% działa prawidłowo. Może IP osoby sprawdzającej jest z jakiejś przyczyny blokowane na firewall? Niech ta osoba sprawdzi działanie domeny przez bramkę proxy i poda swój numer IP."

Nowicjusz ✭
Przekazałem to pracownikowi, który odpisał: "Panie Damianie, to właściciel witryny musi upewnić się, że strona ładuje się prawidłowo we wszystkich wersjach przeglądarek niezależnie od lokalizacji użytkownika." Jak mam to naprawić, jeśli nie znam nikogo, kto miałby problem z wyświetlaniem w jakiejkolwiek przeglądarce z 6 osób testujących.

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie, pomoc. Panie Krzysztofie, ta kwestia była tematem korespondencji z pracownikiem.