Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pozycjonowanie i Google Adwords równocześnie

Nowicjusz ✭

Witajcie,mam takie pytanie. Jak Google patrzy na stronę, jeśli jest pozycjonowana na kilka fraz oraz równocześnie na te kilka fraz są wykupione reklamy adwords?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jarosław K
września 2015

Dot.: Pozycjonowanie i Google Adwords równocześnie

Profesjonalista ✭
AdWords nie ma żadnego wpływu na pozycje w wynikach organicznych.

Pozycjonowanie też nie ma wpływu na pozycję reklam chociaż sama optymalizacja strony może wpłynąć na wynik jakości reklam jeśli akurat tak się zdarzy że podczas optymalizacji treści na stronie staną się bardziej dopasowane do reklam.

Poza tym to oczywiście jeśli przesadzisz z jakimiś niekoniecznie najlepszymi technikami pozycjonowania Google może źle patrzeć na stronę Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jarosław K
września 2015

Profesjonalista ✭
AdWords nie ma żadnego wpływu na pozycje w wynikach organicznych.

Pozycjonowanie też nie ma wpływu na pozycję reklam chociaż sama optymalizacja strony może wpłynąć na wynik jakości reklam jeśli akurat tak się zdarzy że podczas optymalizacji treści na stronie staną się bardziej dopasowane do reklam.

Poza tym to oczywiście jeśli przesadzisz z jakimiś niekoniecznie najlepszymi technikami pozycjonowania Google może źle patrzeć na stronę Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭
Istnieje jeszcze coś takiego jak efekt synergii, który jest uzależniony od współwystępowania reklam AdWords i wyników organicznych.

Warto połączyć AdWords z GWT i korzystać z raportu Wymiary > Płatne i bezpłatne wyniki wyszukiwania
Google wprowadził ten raport, żeby udowodnić, że warto bawić się w jedno i w drugie. A menedżerowie AdWords mają kolejny argument wskazujący, że argument: "ale ja jestem wysoko w SEO na te słowa" jest nietrafiony.

http://www.seerinteractive.com/blog/part-one-adwords-paid-organic-report-results

Profesjonalista ✭
Rafał
Google na pewno nie udowadnia że warto bawić się w pozycjonowanie Emotikon: Mrugający może co najwyżej podpowiadać, że warto optymalizować stronę żeby była jak najlepsza z punktu widzenia użytkownika.

Co do samego "efektu synergii" to owszem warto patrzeć na raporty wyników wyszukiwania w celu identyfikacji nowych, potencjalnie dobrych słów kluczowych. Lub w drugą stronę - widzisz, że w AdWords masz słowo kluczowe, które np dobrze konwertuje więc może warto pomyśleć nad optymalizacją strony dla takiego słowa w organiku.

Student ✭ ✭
Być może się wyraziłem niejasno. Emotikon: Szczęśliwy Skoro ktoś już ma pozycje, może mu się wydawać, że nie musi się reklamować w AdWords. A tymczasem okazuje się, że ...warto.