Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Porównanie reklam w Google.pl oraz wyszukiwarkach partnerskich

Nowicjusz ✭

Cześć,

czy istnieje możliwość, że w wyszukiwarkach partnerskich bazujących na Google na daną frazę jest więcej różnych reklamodawców niż w Google.pl. Z czego to może wynikach skoro zgodnie z filozofia kampanii sieci wyszukiwania w wynikach Google występują wszyscy i dodatkowo można w wyszukiwarkach partnerskich.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Może nie tyle więcej, co może np. stawki za kliknięcie są niższe na daną frazę w Wyszukiwarkach partnerskich, a przez to więcej osób może się tam reklamować - chociażby przez ilość miejsc gdzie takie wyszukiwarki partnerskie się znajdują vs. Jedna Wyszukiwarka Google.

https://support.google.com/partners/answer/1704373?hl=pl

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

@dominik Maślak

Zgadzam się ze wszystkim ale zastanawia mnie dlaczego w wyszukiwarkach partnerskich na jednej stronie jest około 7-8 reklama i reklama pojawia się na 4 podstronie, zaś w Google.pl w której czasami są 3-5 reklama moja reklama pojawia się również na 4 podstronie mimo, że stawka jest . taka sama i na Google.pl CPC jest wyższy.

Czy reklama w Google.pl nie powinna wyświetlić się na odleglejszym miejscu? Z czego wynika, że w wyszukiwarce partnerskiej jest więcej konkurencyjnych stron ponad moją mimo, że w Google.pl ich brak skoro muszą mieć one większy WK?