Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Poradnik: Jak stworzyć efektywną sezonową kampanię sprzedażową?

Pracownik Google

Witajcie!

 

 

Wychodząc naprzeciw użytkownikom chcemy pokazać na czym warto się skupić i co jest ważne w kampaniach sezonowych. Za przykład posłuży sezonowa kampania z okazji Dnia Ojca. Święto to zbliża się wielkimi krokami, a jeśli macie w swoich sklepach produkty, które mogą posłużyć jako świetne prezenty dla naszych ojców, to tym bardziej powinniście przeczytać ten wpis. Zasady te można też wykorzystać przy dowolnej innej kampanii sezonowej nastawionej na sprzedaż produktów lub usług.

 

 

Wybranie odpowiedniego momentu

 

Jest to element, którego nie można przecenić. Zbyt późno rozpoczęta kampania się nie powiedzie, bo np. użytkownicy będą się bali, że prezent nie dojdzie na czas. Z pomocą przyjdzie Wam narzędzie Google Trends.

 

Google Trends.png

 

Jak można zobaczyć na powyższym wykresie – dla hasła „prezent dla taty” są dwa wyraźne skoki – jeden w grudniu (związany ze świętami), a drugi w okolicy 10-12 czerwca. Warto wziąć to pod uwagę i z kampanią wystartować najlepiej w okolicy właśnie 10-12 czerwca lub nawet wcześniej.

 


Dobór odpowiednich słów kluczowych

 

Mówi się, że ile głów, tyle pomysłów. Z tego też powodu pomysły na swoje słowa kluczowe warto sprawdzić z rzeczywistymi wyszukiwaniami. Najlepszym narzędziem do tego celu będzie Narzędzie propozycji słów kluczowych dostępne w koncie AdWords w zakładce „Narzędzia i analiza”.

Pamiętajcie, żeby przy wyszukiwaniu mieć ustawioną lokalizację oraz język, na który będziecie kierować reklamę – wtedy dane będą dla Was najbardziej wartościowe. Dodatkowo, przełączcie się na zakładkę „Propozycje słów kluczowych”.

 

Narzędzie propozycji słów kluczowych.png

 

Najistotniejsze dane do odczytania na tym etapie to ilość wyszukiwań danego hasła. Pomoże Wam to zdecydować, które hasła są atrakcyjne, a które nie. Ważne jest, żeby nie dodawać zbyt ogólnych haseł, jak np. „prezent”. Zbyt często wtedy reklama pojawi się nieadekwatnym odbiorcom, np. tym szukającym „prezent dla dziecka” albo „jak zapakować prezent”.

Podpowiedź: Warto też uzyskać pewne podpowiedzi związane z kosztami. Klikając na przycisk „Kolumny” tuż nad tabelą można dodać opcję „Przybliżony CPC (sieć wyszukiwania)”, która pokaże Wam o jakiej stawce warto myśleć, żeby mieć szansę pojawić się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

 


Dobór odpowiedniego tekstu reklamowego

 

Mamy już wybrany odpowiedni okres na reklamowanie się i wyselekcjonowane słowa kluczowe związane z prezentami dla taty. Następnym istotnym etapem jest stworzenie efektywnego tekstu reklamowego. Co znaczy efektywny? Taki, w który chętnie klikają nasi potencjalni klienci. Aby tego dokonać należy pamiętać o kilku zasadach:

  • Przy takich ogólniejszych słowach kluczowych, jak „prezent dla taty” warto w tekście napisać, co oferujemy. Szkoda rozczarować użytkownika ofertą sklepu wędkarskiego, jeśli jego ojciec nie wędkuje.
  • Pamiętajmy o naszych przewagach – darmowa dostawa, setki dostępnych modeli czy atrakcyjne ceny to elementy, które warto zawrzeć w tekście.
  • Warto zawrzeć „zawołanie do działania”. Frazy takie, jak „kup”, „zobacz teraz” i „sprawdź” zwiększają szanse na odwiedziny.
  • Umieśćmy słowa kluczowe w tekście reklamowym. Słowa takie, jak „prezent”, „ojciec” czy „tato” powinny znaleźć się w tej reklamie. Podwyższy to wynik jakości i obniży koszty!
  • Kierujmy użytkownika tam, gdzie znajdzie to, czego szuka. Jeśli chcemy zareklamować eleganckie zapalniczki, to kierujmy go już na podstronę z zapalniczkami, a nie na główną stronę sklepu.

Przykład takiego tekstu:

 

Tekst.png

 

 

Jesteśmy pewni, że z tymi podpowiedziami będziecie w stanie stworzyć efektywne kampanie, które przyprowadzą Wam wielu klientów. Zachęcamy tez do kontaktu, a z przyjemnością pomożemy Wam uzyskać jak największe przychody z kampanii AdWords!

Dot.: Poradnik: Jak stworzyć efektywną sezonową kampanię sprzedażową?

Student ✭ ✭ ✭

Fajne, konkretne wskazówki.