Obecnie 244 forumowiczów jest online
Obecnie 244 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomoc w pierwszej kampanii

Nowicjusz ✭

Cześć.

Mam krótkie pytanie. Czy znajdzie się na forum osoba, która zechciałaby poświęcić mi trochę czasu przy rozpoczęciu kampanii? Mierzę sięz kilkoma problemami, których nie potrafię przeskoczyć jak choćby  niski ranking reklamy czy cpc rzędu 2-3zł kiedy w planerze dane i prognozy wskazują mi na to słowo średni cpc 0.42zł. Przeglądam oczywiście fora i inne źródła ale ciężko znaleźć konkretną odpowiedź. Nie żebym był skąpcem i nie chciał dać zarobić agencji. Byłem już bliski nawiązania kontaktu jednak po przeczytaniu opinii o kilku dużych i małych agencjach, zrezygnowałem, przynajmniej na razie. Być może to zagrywki konkurencji ale mój budżet na tą chwilę nie pozwala na takie eksperymenty.

Pozdrawiam.

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr C
3 tygodni(e) temu

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Nie ma sprawy - w podziękowaniu klikaj w serduszka pod postami.

Po pierwsze:

Wyłącz automatyczne stawki CPC (ustawienia kampanii).

Spalisz tym budżet w obecnej konfiguracji.

Po drugie: trzeba naprawić strukturę konta.

Powinno to wyglądać tak:

Kampania np. Usługi

I teraz grupa reklam:

Ortofotomapy z drona

A w środku słowa kluczowe:

"Ortofotomapy z drona" 

[Ortofotomapy z drona]

I do tego reklama:

Ortofotomapy z Drona - Najlepsza Cena i Jakość

Ortofotomapy z Drona w Wysokiej Rozdieloczości. Zadzwoń Po Bezpłatną Konsultację!

W tej chwili chodzi mi o to abyś zrozumiał najważniejszy koncept:

Grupy reklam są po to aby oddzielić różne słowa kluczowe według typu usługi i móc napisać dla nich dedykowaną reklamę.

Pokombinuj trochę. Poczytaj pliki pomocy i zarejestruj się na:

https://landing.google.com/academyforads

Tam są darmowe kursy o tym jak zarządzać kontem AdWords.

Da się to ogarnąć samemu, ale będziesz potrzebował trochę czasu.

Przygotuj się też na to, że będziesz musiał wydać trochę budżetu na własną naukę - nie od razu wszystko ustawisz idealnie.

Poczytaj trochę i wróć gdy pojawi się jakiś problem.

Powodzenia.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Dot.: Pomoc w pierwszej kampanii

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Cześć Piotr,

Przede wszystkim, zacznij od tego aby sprawdzić dlaczego masz niski współczynnik jakości.

Wejdź w zakładkę Słowa Kluczowe i dodaj te kolumny:

Przechwytywanie.JPG

Wskażą ci one czy jest to spowodowane:

1. Niedopasowaniem reklamy 

Co będzie oznaczało, że prawdopodobnie masz wiele różnych słów kluczowych w grupach reklam.

Dobrze jest tworzyć grupy reklam według tematów i pisać reklamy, które zawierają słowa kluczowe (najlepiej w nagłówku i w opisie).

Jeśli wstawisz zrzut ekranu przykładowej grupy reklam razem ze słowami kluczowymi i reklamami to najłatwiej będzie wytłumaczyć.

2.Niewłaściwą stroną docelową

Czyli np. wysyłasz użytkowników na stronę główną zamiast na stronę specyficznego produktu / usługi

3. Niskim współczynnikiem klikalności

Czegoś brakuje w twoich reklamach. Może warto dodać wezwanie do działania? Lub napisać w czym jesteś lepszy od konkurencji?

Być może masz nisko pozycję reklamy i stąd również bierze się niski wynik klikalności.

Pamiętaj również, że AdWords potrzebuje trochę czasu aby oszacować te wskaźniki. Jeśli twoja reklama była aktywna np. tylko kilka godzin to mogą być one niedokładne.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Dzięki Krzysztof za odpowiedź.

Przeszedłem niedawno z wersji express na pełną i jestem strasznie przytłoczony ilością rzeczy do ustawienia. Z drugiej strony w expresie niewiele można było zrobić.

Utworzyłem sobie jedną kampanię, w której mam po jednej reklamie do każdej usługi i jedną reklamę ogólną moich usług. Dzienną stawkę mam ustaloną na 25zł, wiem że to strasznie mało ale wydatków mam od groma, a przychodów zero. Pierwsze zarobione pieniądze przeznaczę na podwyższenie limitów. Pocieszam się, że pewnie większość zaczynających swój biznes tak ma.

W każdym razie załączam zrzut ekranu jednej z moich reklam z dołączonymi kolumnami, o których pisałeś.

Pozdrawiam.Capture1.PNG

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr C
3 tygodni(e) temu

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Nie ma sprawy - w podziękowaniu klikaj w serduszka pod postami.

Po pierwsze:

Wyłącz automatyczne stawki CPC (ustawienia kampanii).

Spalisz tym budżet w obecnej konfiguracji.

Po drugie: trzeba naprawić strukturę konta.

Powinno to wyglądać tak:

Kampania np. Usługi

I teraz grupa reklam:

Ortofotomapy z drona

A w środku słowa kluczowe:

"Ortofotomapy z drona" 

[Ortofotomapy z drona]

I do tego reklama:

Ortofotomapy z Drona - Najlepsza Cena i Jakość

Ortofotomapy z Drona w Wysokiej Rozdieloczości. Zadzwoń Po Bezpłatną Konsultację!

W tej chwili chodzi mi o to abyś zrozumiał najważniejszy koncept:

Grupy reklam są po to aby oddzielić różne słowa kluczowe według typu usługi i móc napisać dla nich dedykowaną reklamę.

Pokombinuj trochę. Poczytaj pliki pomocy i zarejestruj się na:

https://landing.google.com/academyforads

Tam są darmowe kursy o tym jak zarządzać kontem AdWords.

Da się to ogarnąć samemu, ale będziesz potrzebował trochę czasu.

Przygotuj się też na to, że będziesz musiał wydać trochę budżetu na własną naukę - nie od razu wszystko ustawisz idealnie.

Poczytaj trochę i wróć gdy pojawi się jakiś problem.

Powodzenia.

Nowicjusz ✭

Chciałbym jeszcze doprecyzować jedną kwestię. Jeżeli mam 11 słów kluczowych (zdjęcie), które wg mnie dobrze oddają temat usługi, to czy powinienem rozdzielić je i utworzyć kilka reklam tej samej usługi (prowadzące do tego samego miejsca na mojej stronie), w każdej z innymi słowami kluczowymi, które również będą zawarte w nagłówkach i opisie?

Na przykład:

reklama 1 - słowa kluczowe: [fotogrametria], [ortofotomapy], [numeryczny model terenu], "numeryczny model terenu"

N1: Ortofotomapy, Fotogrametria

N2: Usługi dronem - zadzwoń po bezpłatną wycenę!

Opis: Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, nasze numeryczne modele terenu cechuje wysoka dokładność oraz precyzyjne odwzorowanie kształtów i odległości.

reklama 2 - słowa kluczowe: [zagospodarowanie przestrzenne], [architektura krajobrazu], [plan zagospodarowania terenu], "plan zagospodarowania terenu"

N1: Zagospodarowanie przestrzenne

N2: Usługi dronem - Wysoka jakość, konkurencyjne ceny

Opis: Czy wiesz, że wykorzystując drony mamy możliwość stworzyć cyfrowe modele dowolnego terenu, nieodzowne przy tworzeniu planów zagospodarowania terenu czy projektach związanych z architekturą krajobrazu? Zadzwoń po bezpłatną konsultacjęCapture2.PNG!

I kolejne w podobny sposób...

Jeśli tak to gdzie mam znaleźć możliwość pisania dłuższych opisów? Powyższych przykładów nie uda mi się upchnąć w 80 znakach, a niektóre wyniki wyszukiwań mają po ponad 200 znaków. Dostałem informację żeby szukać w rozszerzeniach, ale te które znalazłem "reklamy i rozszerzenia" chyba nie są tymi, które pozwolą mi zwiększyć opisy niemal trzykrotnie.

Pozdrawiam, Piotr

Profesjonalista ✭

Szybko wróciłeś :-)

Sprawa nr 1

Im dokładniej rozdzielisz tym lepszy będzie współczynnik jakości.

Czyli grupy reklam w dokładnym rozdzieleniu wyglądały by tak:

Grupa:

Ortofotomapy z Drona 

I tam słowa kluczowe:

Ortofotomapy z Drona 

Ortofotomapy Dron

Ortofotomapy 

Grupa:

Numeryczny model terenu

I słowa kluczowe:

Numeryczny model pokrycia terenu

numeryczny model terenu

I tak dalej...

Pogrupuj je w ten sposób. Być może dla ciebie wszystkie te słowa kluczowe oznaczają to samo - w sensie usługi, którą świadczysz.

AdWords natomiast, nagradza reklamodawców (niższe koszty), którzy tworzą reklamy pasujące do pytań użytkowników wyszukiwarki.

Jeśli ktoś wpisze w wyszukiwarce: Architektura krajobrazu, a ty mu wyświetlisz reklamę z informacją o numerycznym modelu terenu to dla przeciętnego użytkownika internetu nie będzie to miało sensu (np. dla mnie). Większość osób nie zna się na usługach, które świadczysz. Twoim zadaniem jest im pomóc. Dlatego jeśli ktoś wyszukuje Architektura krajobrazu ty powinieneś mieć reklamę przygotowaną o Architekturze Krajobrazu. Oddziel wszystkie niezwiązane ze sobą słowa kluczowe i napisz dla nich specyficzne reklamy.

Nie masz kontroli nad tym, którą reklamę wybierze system dlatego trzymanie wszystkiego razem będzie cię kosztować więcej (niski współczynnik jakości). Jest z tym trochę pracy.

Sprawa nr 2 - rozszerzenia reklam.

Reklamy mają:

30 znaków nagłówek nr 1 i 30 znaków nagłówek nr 2.

80 znaków opis. 

Rozbijając reklamy tak jak powyżej spokojnie się zmieścisz.

Na moje oko nie ma czegoś takiego jak reklamy na 200 znaków.

Jest wersja beta gdzie jest podwójny opis 2 x 80, ale to jest w fazie testów i nie wiadomo czy wejdzie do użytku.

Zrób najpierw reklamy, a później zajmij się tymi 3 rozszerzeniami:

1. Linki do podstron:

https://support.google.com/adwords/answer/2375416?hl=pl

2. Rozszerzenia objaśnień:

https://support.google.com/adwords/answer/7301149?hl=pl

3. Rozszerzenia informacji w witrynie:

https://support.google.com/adwords/answer/6280012?hl=pl