Obecnie 315 forumowiczów jest online
Obecnie 315 forumowiczów jest online
Jeśli jesteś nowy i zaczynasz korzystanie z AdWords w tej kategorii możesz zadawać pytania na temat ustawień kampanii i budżetu, zasad reklamowych, zarządzania kontem czy zatwierdzania reklam.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie konta Google AdWords i Konta Google Analytics

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam problem z połączeniem kont Google AdWords i Google Analytics. W skrócie przedstawię jak wygląda sytuacja. Po raz pierwszy będę przeprowadzał kampanii i mam z tym mały problem. Otóż mam przeprowadzić klientowi kampanie remarketignową. Niestety konto nie czyta cookies osób, które wyznaczyłem sobie jako target reklamy. Doraddza Google poradziłbym aby połączył konto Google AdWords z Analyticsem (wtedy pobierzemy dane z Analyticsa i wszystko zacznie działać). Niestety mam problem z połączeniem mojego konta AdWords z kontem Analytics klienta. Jak mogę to zrobić. Mam wyslać instrukcje klientowi jak ma mnie dodać jako administratora jego Analyticsa, jednak nie mam pojęcia jak to zrobić. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!

Dot.: Połączenie konta Google AdWords i Konta Google Analytics

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Odnośnie łączenia kont AdWords/Analytics.

Instrukcja wideo (EN)

Instrukcja tekstowa (PL)

Trzeba być adminem na obu kontach i być podpiętym na tym samym koncie Google.

Odnośnie importowania celów z Analytics: link

Importownie celów z Analytics jest możliwe tylko wtedy, gdy wcześniej je zdefiniowaleśEmotikon: Szczęśliwy

Dodanie użytkownika/admina do Analytics: link

Musi być to samo konto Google jak na AdWords

Co to znaczy, że "konto nie czyta cookies"? Może kod remarketingowy nie został wklejony prawidłowo? Jeżeli nie sprawdzałeś czy na listach remarketingowych są gromadzone dane, możesz to sprawdzić wg instrukcji poniżej.

W lewym-dolnym rogu konta AdWords powinieneś widziec link "Udostępniane zasoby":

zasoby.jpg

Kliknij go i wybierz link "Odbiorcy"

odbiorcy.jpg

Zobaczysz rozmiary list remarketingowych:

listy.jpg

Dot.: Połączenie konta Google AdWords i Konta Google Analytics

Nowicjusz ✭

Dzięki za pomoc, skontaktowałem się już z biurem Google i pomogą mi rozwiązać problemEmotikon: Mrugający